Zavřít reklamu

Protože se zítra začínají prodávat nejen 24“ iMac a nové iPady Pro, bylo ukončeno i embargo na poslední nový produkt v řadě, a to Apple TV 4K 2. generace. Nadšení jistě panuje z ovladače, který nicméně podporují i starší verze smart boxu, zásadním problémem je však cena.

CNN Underscored zmiňuje, že nový ovladač Siri Remote je ten nejlepší, který kdy testovali. Je jednoduchý, minimalistický a hlavně intuitivní. Cena celé sady je ale příliš vysoká na to, aby obsažené novinky donutily stávající majitele k upgradu. Magazín iMore ale ovladač jen nechválí. Úplně zde nechápou tlačítko „zpět“, které nahradilo na předchozí generaci ovladače tlačítko „domů“. Chová se totiž stejně nepředvídatelně, jako na předchozí generaci ovladače. Při přehrávání obsahu vás určitě zpět nepřesune, ale poskytne vám jen nabídku s možnostmi. To ale jen v některých službách, v jiných se chová zase jinak a v jiných také jinak. Je to ale otázka spíše tvOS.

Zmiňuje se ale i o čipu A12Z, jehož použití spíše ospravedlňuje. Nemělo by prý smysl dávat výkonnější řešení, které by už tak drahou krabičku ještě více prodražilo, když na ní stejně není obsah, který by výkonnější procesor využil naplno. No jo, ale nelimituje „slabým“ čipem potenciál Apple TV sama společnost? Pocket-lint vyzdvihuje 4K HDR, Dolby Vision a HDMI 2.1 pro podporu vysoké snímkové frekvence. Jenže, nelíbí se slabý procesor, žádná podpora prostorového zvuku pro sluchátka a samozřejmě i ta cena, která je proti konkurenci prostě vysoká. U kalibrace barev televizoru se pak recenze vyjadřuje, že je to sice hezká, ale vlastně nepodstatná funkce. ZDNet mezi přínosy uvádí vlastně všechno, s čím nová generace přišla a jako jediné mínus, za to o to větší, zmiňuje zase tu proklatou cenu. Apple TV 4K 2. generace je již k dispozici v předprodeji, od 21. května bude k dispozici i v rámci prodejní sítě. Tato „nová definice televize“ vás vyjde na 4 990 Kč v případě 32GB nebo na 5 590 Kč v případě 64GB verze.

.