Zavřít reklamu

V pátek 21. května startuje nejen ostrý prodej nového 24″ iMacu, ale také už budou v tento den doručovány jeho objednávky. Pro přednostní recenzenty však již padlo embargo na uveřejňování informací, a tak se internet začíná plnit postřehy o tom, co se komu na iMacu s M1 čipem líbí a co naopak ne. Veskrze však převládají pozitivní reakce. Podle očekávání je výkon nového iMacu podobný předchozímu Macu mini, MacBooku Pro a MacBooku Air, které také obsahuje čip M1. V The Verge podnikli komplexní testy, ze kterých vyšla (skoro) stejná čísla téměř pro všechny počítače s Apple Siliconem. Ze závěru magazínu nicméně vychází, že pokud chcete iMac pro kancelářskou práci, nenarazíte s ním na žádná omezení.

Gizmondo se vyjádřilo např. k čelní kameře, o které doslova říká, že je boží. Může za to nejen rozlišení 1080p, ale právě i čip M1, který se stará o výsledek. Prý je dokonce výsledek tak dobrý, jako by vás osvětlovaly filmové kulisy. Engadget podrobně popisuje nový design. Pro test si zde vybrali oranžovou variantu, která je prý spíše jakoby krémová. Ostatně s věrností barev má problém mnoho redaktorů. Ta skutečná se prý navíc liší i od té vyobrazené na balení. V každém případě se všichni shodují na tom, že kompletní barevná řada je naprosto skvělá: „Má trochu narůžovělý odstín podél své brady, zatímco zadní strana vypadá výrazněji oranžověji. I přes hravou estetiku iMacu ten stále vypadá jako prémiové zařízení.“ 

V recenzi se nicméně vzpomnělo i na nemožnost vertikálního polohování, které zmiňuje i Pocket-Lint, jehož redaktor musel pro ideální polohu počítače použít k jeho vypodložení knihu. Konstatuje, že stojan je dokonce nižší než u předchozí verze iMacu. Jason Snell, který píše na Six Colors, má několik dobrých postřehů ohledně toho, jaké to je pracovat na barevném iMacu s bílými rámečky kolem displeje: „Funguje to opravdu dobře, i když si dokáži představit, že pokud dáváte přednost používání neustálého tmavého režimu, budete mít docela dramatický kontrast s okolím.“ CNBS doporučuje investici do klávesnice s Touch ID, ve které vidí jasný potenciál v nákupech na webu, a také v rychlém přihlášení se pomocí otisku prstu. To zejména, pokud jeden počítač používá více členů domácnosti nebo kolegů v práci.

mpv-shot0032

Chcete-li se podívat na všechny dostupné barevné varianty pěkně naživo, tak iJustine dostala kompletní řadu iMacu, kterou patřičně natočila i s jednotlivými unboxingy. Při prvním kontaktu s iMacem byla překvapena především z jeho nízké váhy. Ostatně počítač přirovnala k obrovskému iPadu. Své video samozřejmě natočil i Marques Brownlee. V něm je zajímavé i samotné rozbalování stroje, kde MKBHD vtipně upozorňuje na fakt, že je iMac ve své krabici umístěn nohou vzhůru. 

 

.