Zavřít reklamu
iWant

QNAP představil dva 9pozicové NAS servery TS-932X s procesorem ARM a TS-963X s procesorem AMD

iWant

Tisková zpráva: Společnost QNAP tento týden představila dva 9pozicové NAS servery TS-932X a TS-963X. Zatímco hlavním hnacím motorem modelu TS-932X je procesor ARM, model TS-963X je vybaven AMD procesorem s taktem jádra 2,0 GHz.

Model TS-932X

QNAP TS-932X je rozpočtově příznivé zařízení NAS s čtyřjádrovým procesorem. Novinka je připravena na 10GbE a má prostor pro pět 3,5” pevných disků a čtyři 2,5” SSD. Čtyřjádrový procesor ARM podporuje technologii Qtier, která automaticky stupňuje soubory a data na základě přístupové frekvence pro zajištění optimálního výkonu ukládání. Kompaktní provedení modelu TS-932X znamená méně prostoru na stole ve srovnání s dalšími modely ve stejné třídě, což dělá tento produkt ideálním pro malé a střední podniky. Díky dvěma nativním portům 10GbE SFP+ uživatelé také dostávají zařízení NAS, které je zárukou pro potřeby síťových prostředí 10GbE v budoucnosti.

„TS-932X je 9-pozicové zařízení NAS, které má stejnou fyzickou velikost jako standardní 4-pozicové/6-pozicové zařízení NAS a nabízí vyváženost mezi kapacitou úložiště a výkonem,“ uvedl Dan Lin, produktový manažer společnosti QNAP. „Ve spojení s pokročilou technologií Qtier a podporou 10GbE nabízí vysoce nákladově efektivní řešení soukromého cloudu,“ dodal.

TS-932X využívá čtyřjádrový procesor Alpine AL-324 s taktovací frekvencí 1,7 GHz Cortex-A57 od AnnapurnaLabs, an Amazon company a disponuje 2GB/8GB pamětí DDR4 RAM (rozšířitelnou až na 16 GB). TS-932X podporuje SSD cache a Qtier pro optimalizaci výkonu a využívání úložiště. Nabízí dva porty 10GbE SFP+ zajišťující kompatibilitu s vysokorychlostními sítěmi pro aplikace pracující s velkými objemy dat, rychlé zálohování a obnovu, a virtualizaci. Efektivní tok vzduchu a termální konstrukce účinně odvádí teplo, takže je zajištěno, že toto zařízení NAS pracuje hladce i s velkou zátěží.

Inteligentní operační systém QTS NAS zjednodušuje správu NAS s větší flexibilitou a účinností. Blokové snímky umožňují komplexní ochranu dat a okamžitou obnovu a jsou moderním způsobem, jak efektivně zmírnit hrozby ransomware. Jako komplexní řešení NAS pro ukládání dat, zálohování, sdílení, synchronizaci a centralizovanou správu představuje TS-932X zvýšení produktivity při každodenních úkolech. Uživatelé si z App Center mohou pro rozšíření funkcí NAS nainstalovat různé aplikace, například Container Station pro Docker® kontejnerové aplikace či LXC, Qfiling pro automatizovanou organizaci souborů, QmailAgent pro centralizaci správy e-mailových účtů a QVR Pro pro vytvoření profesionálního video dozorovacího systému.

Model TS-932X lze rozšířit pro zvládání rostoucích dat připojením až dvou rozšiřujících jednotek QNAP (UX-800P a UX-500P). Jeho nevyužitou kapacitu lze také použít k rozšíření kapacity jiného QNAP NAS pomocí VJBOD (Virtual JBOD).

Model TS-963X

QNAP TS-963X je 9-pozicový NAS se čtyřjádrovým procesorem AMD o taktovací frekvenci 2,0 GHz, až 8 GB RAM (navýšitelné na 16 GB) a konektivitou 10GBASE-T zajišťující podporu pěti rychlostí (10G/5G/2,5G/1G/100M). Kompaktní model TS-963X je velký pouze jako pětipozicový NAS, ale má pět 3,5″ pozic pro HDD a čtyři 2,5″ pozice pro SSD která zajišťují vysoký výkon. Velkokapacitní úložný potenciál zahrnuje automatické stupňování souborů/dat na základě přístupové frekvence (technologie Qtier). TS-963X je ideální pro malé podniky a organizace, které chtějí pozvednout účinnost přístupu k datům, síťové přenosové rychlosti a uspokojit poptávku kriticky nezbytných úloh.

„Model TS-963X je navržen tak, aby umožnil vylepšit každodenní pracovní postupy malých podniků a organizací za příznivou cenu,“ poznamenal Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP. „Port 10GBASE-T/NBASE-T™ a čtyři 2,5″ pozice pro SSD mohou dohromady výrazně zvýšit výkon a zajistit, aby celkové náklady na vlastnictví zůstaly rozumné a dostupné pro většinu podniků,“ dodal.

TS-963X využívá QTS, operační systém pro QNAP NAS, který podporuje výkonné funkce pro správu úložišť, jako jsou snímky (Snapshots), Virtual JBOD (VJBOD) a mnohé další. QTS také nabízí různé aplikace zajišťující důležité funkce a další služby s přidanou hodnotou, jako je Hybrid Backup Sync pro zálohování synchronizaci souborů pomocí místního, vzdáleného a cloudového úložiště; QVR Pro může poskytnout profesionální dozorovací řešení; Virtualization Station a Linux Station uživatelům umožňuje hostování virtuálních počítačů využívajících operační systémy Windows, Linux nebo UNIX. Mnoho dalších aplikací od společnosti QNAP a důvěryhodných partnerů je k dispozici ke stažení z QTS App Center. Zařízení TS-963X je také připraveno na VMware, Citrix a má certifikaci pro Windows Server 2016.

 

Klíčové specifikace

  • TS-932X-2G: 2GB DDR4 RAM, možnost rozšíření na 16 GB
  • TS-932X-8G: 8GB DDR4 RAM, možnost rozšíření na 16 GB

Stolní NAS, 5x 3,5″ pozice na pevné disky a 4x 2,5“ pozice na SSD; čtyřjádrový procesor Alpine AL-324 s taktovací frekvencí 1,7 GHz Cortex-A57 od AnnapurnaLabs, an Amazon company, 64 bitů; rhot-swap 2,5″/3,5″ SATA 6Gb/s HDD/SSD; 2x porty 10GbE SFP+ LAN, 2x porty Gigabit RJ45 LAN; 3x porty USB 3.0; 1x integrovaný reproduktor

  • TS-963X-2G: 2 GB DDR3L RAM (1 × 2 GB)
  • TS-963X-8G: 8 GB DDR3L RAM (1 × 8 GB)

Stolní model; čtyřjádrový procesor AMD G-Series GX-420MC 2,0 GHz; DDR3L SODIMM RAM (dva sloty, uživatelsky rozšířitelné na 16 GB); hot-swap 2,5”/3,5” SATA 6Gb/s pozice (pět 3,5”, čtyři 2,5”); 1 port 10GBASE-T podporující NBASE-T; 1 port Gigabit LAN; 2 porty USB 3.0 typu A (jeden vpředu, jeden vzadu); 2 porty USB 2.0 typu A (vzadu); 1 tlačítko Kopírování na USB jedním dotykem; 1 reproduktor; 1 3,5mm výstupní zvukový konektor.

Dostupnost

Nová zařízení NAS TS-932X a TS-963X budou v brzké době k dostání. Další informace můžete získat a na kompletní produktovou řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.