Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představuje Qsirch 5.0 – rychlý, fulltextový vyhledávací nástroj s následujícími novými funkcemi: vyhledávání podle obrázků, vyhledávání textu v obrázcích a automatická archivace souborů.

Qsirch umožňuje uživatelům najít soubory na základě jejich názvu, obsahu a metadat. Qsirch 5.0 přidává integraci s modulem QuMagie Core AI pro identifikaci objektů a lidí na fotografiích, což uživatelům umožňuje vyhledávat obrázky pomocí klíčových slov nebo vyhledávat další obrázky stejné osoby kliknutím na jejich tvář.

QNAP Qsirch 5.0
Zdroj: QNAP

Součástí Qsirch 5.0 je nyní technologie OCR, která umožňuje detekci textu v obrazových souborech a nalezení těchto souborů pomocí klíčových slov. Nová funkce automatické archivace využívá Qfiling k provádění jednorázových nebo automatických archivačních úkolů na základě kritérií vyhledávání.

„Integrace s modulem QuMagie Core AI a Qfiling poskytuje uživatelům QNAP NAS snadné a pohodlné vyhledávání souborů,“ prohlásil Josh Chen, produktový manažer společnosti QNAP.

Qsirch 5.0 využívá licenční systém s úrovněmi předplatného. Bezplatný plán umožňuje uživatelům využívat výkonné fulltextové vyhledávání a vyhledávání textu OCR na obrázcích se 3 dostupnými filtry pro každý typ souboru. Licence Premium umožňuje pokročilé vyhledávací funkce včetně vyhledávání podle lidí a archivace výsledků vyhledávání pomocí Qfiling.

Podporované modely NAS

Aplikaci Qsirch podporují všechna zařízení NAS založená na x86 a ARM (kromě řady TAS) s nejméně 2 GB RAM (pro optimální výkon doporučujeme 4 GB).

Dostupnost

Qsirch 5.0 bude k dispozici od července 2020 v App Center. Qsirch 5.0 podporuje QTS 4.4.1 (nebo novější) a QuTS hero.

Doplňky prohlížeče Qsirch Helper pro Chrome™ a Firefox® jsou k dispozici na stránce Chrome Web Store nebo Firefox Browser Add-on.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Čtěte více.