Zavřít reklamu

Apple si pro tento týden nachystal hned několik změn v pravidlech obchodu App Store. Zatímco aplikace zaměřené na návykové látky jsou opět v pořádku, nová pravidla zakazují zobrazování zbraní a násilí v ikonách a ukázkových screenshotech a videích.

Na iOS zařízení se mohou opět vrátit aplikace, jako je například sociální síť MassRoots zaměřená na marihuanu. Ta se dodnes podle stávajících pravidel nesměla v App Storu nabízet, ale Apple nakonec změnil názor. Aplikace se se tak nyní může v obchodě objevit pod podmínkou, že bude dostupná pouze v amerických státech, které užívání marihuany legalizovaly.

Změnu v opačném směru, tedy zpřísnění, naopak musí řešit vývojáři akčních her. Apple totiž podle zprávy serveru Pocket Gamer začal odmítat ty aplikace, jež svou ikonou či ukázkovými materiály neodpovídají věkové kategorii 4+. Toto pravidlo sice v App Storu existuje už delší dobu, vývojáři i samotný Apple jej však do dnešního dne víceméně ignorovali.

V obchodě s aplikacemi pro iOS se tak pomalu začínají objevovat cenzurované ikony, screenshoty a videoukázky. Ve všech případech jde o zobrazování zbraní a násilí. Podle vývojáře hry Tap Army kalifornské firmě vadily „herní postavičky, které na sebe míří zbraněmi“. Autoři přitom dodávají, že bez podobných snímků mohou svou aplikaci jen těžko představit. Další hry, jejichž prezentace musela být pozměněna, jsou například Tempo, Into the Dead nebo Rooster Teeth vs. Zombiens.

Další změnou je navýšení maximální velikosti instalačního balíčku iOS aplikací. Dosavadní limit 2 GB byl zdvojnásoben na 4 GB a i když se to může zdát jako obrovské číslo, některé novější hry jej již dokázaly překonat. Podle Applu i nadále zůstane omezení pro stahování přes mobilní síť operátora, a to na dosavadních 100 MB.

A poslední novinkou (amerického) App Storu, která by mohla uživatele potěšit asi ze všeho nejvíce, je nová kolekce her s názvem Pay Once & Play. Jde o podobný seznam aplikací, jako jsou třeba dosavadní Great Apps for iOS 8, Apps for Health nebo One-Touch Games. Nová kolekce přináší přehled vybraných her, které neobsahují žádné dodatečné nákupy (in-app purchases). Figurují v ní například Threes, Thomas Was Alone, XCOM, Minecraft nebo Blek.

Zdroj: Pocket Gamer, 9to5Mac, Apple, MacStories
.