Zavřít reklamu

Každý z nás by měl při jízdě dodržovat předpisy, které jsou na určitém úseku stanoveny. Vůbec nejčastěji řidiči nedodržují maximální povolenou rychlost – často byť jen o několik málo kilometrů za hodinu. Zatímco policejní hlídky bývají shovívavé a mírné překročení maximální povolené rychlosti tolerují, tak radary jsou nekompromisní. Až donedávna byly využívány klasické radary, které zobrazovaly vaši rychlost, společně se slovíčkem Zpomal. V poslední době jsou však čím dál tím oblíbenější radary, které při překročení rychlosti byť jen o 2 km/h automaticky posílají záznam na úřad, a vám poté přijde do schránky pokuta.

Co si budeme nalhávat, tyto drahé radary často nejsou pořizovány kvůli tomu, aby chránily bezpečnost chodců, anebo aby jednoduše „uklidňovaly“ provoz. Jsou umísťovány na taková místa, kde lidé často jezdí nejrychleji, a to kvůli tomu, aby plnily městskou kasu. Jako obyčejní obyvatelé měst či vesnic s tím samozřejmě nic moc nezmůžeme a klasicky nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit. V dnešní moderní době jsou ale na všechno aplikace – a dokonce je jedna taková i na radary. Vůbec nejpopulárnější aplikací, která vás dokáže o radarech informovat, je Waze. Ten však nedokáže o radarech informovat tehdy, pokud nemáte zadanou trasu, což nemusí být ve všech případech úplně ideální. V případě, že si chcete stáhnout aplikaci jen a pouze na radary, tak vám mohu doporučit Radarbot.

radarbot
Zdroj: Radarbot

Radarbot aneb už nikdy žádná další pokuta

Aplikaci Radarbot si můžete stáhnout naprosto zdarma z App Storu. Existuje také placená verze této aplikace, ta však nabízí prakticky jen odstranění reklam. Samozřejmě, pokud se po dočtení tohoto článku rozhodnete pro instalaci aplikace Radarbot a bude se vám líbit, určitě můžete vývojáře zakoupením placené verze podpořit. Pokud si Radarbot nainstalujete, tak se ocitnete ve velmi jednoduchém prostředí, které zobrazuje prakticky jenom mapu. Na této mapě se však v místech, kde se radary nachází, objevují ikony, které samotné radary reprezentují. Na obrazovce se poté dále nachází ovládací prvky, například pro přidání nového radaru do databáze, anebo tlačítko pro vycentrování. Zvolit si můžete také to, jakým způsobem vás aplikace na blízký radar bude upozorňovat, společně s dalšími možnostmi. Kromě radarů se v aplikaci nachází také upozornění na policejní hlídky, zácpy, nebezpečí na cestě či na nehody.

Ve spodní části aplikace se poté nachází sekce s výstrahami ve vašem blízkém okolí, tyto výstrahy samozřejmě můžete přidávat i vy. Dále si můžete zobrazit vaši současnou rychlost a v rámci nastavení se nachází několik možností, pomocí kterých si můžete chování aplikace upravit. Právě v nastavení si můžete zakoupit plnou verzi aplikace Radarbot, dále je k dispozici možnost pro přihlášení do komunity Radarbotu, níže poté naleznete další obecná nastavení. Vůbec nejlepší na aplikaci Radarbot je to, že nabízí také verzi pro Apple Watch. To znamená, že při jízdě nemusíte mít aplikaci na svém iPhonu zapnutou a Radarbot vás bude na radary v okolí upozorňovat právě na vašich Apple Watch. iPhone tedy můžete nechat nabíjet v přihrádce, anebo si na něm můžete spustit úplně jinou navigaci.

Asi se ptáte, jakým způsobem vlastně Radarbot funguje. Odpověď je v tomto případě vcelku jednoduchá a celý systém je svým způsobem podobný aplikaci Waze. I v tomto případě lze aplikaci považovat za jakousi sociální síť. To znamená, že celou aplikaci tvoří především uživatelé. Všechny radary, hlídky, nehody a další situaci na silnici tedy museli nahlašovat samotní uživatelé – žádná oficiální „státní“ databáze radarů jednoduše neexistuje. Tuto databázi tedy tvoří uživatelé a čas od času dochází k její aktualizaci, kterou je v aplikaci nutné provést ručně skrz oznámení, které se zobrazí. V případě, že patříte mezi vytížené řidiče a chcete mít přehled o tom, kde všude se nachází na vaší cestě radary, tak byste Radarbotu rozhodně měli dát alespoň šanci – o to více si jej poté oblíbíte, pokud máte Apple Watch. Jak už jsem zmínil výše, tak je Radarbot k dispozici zdarma, placená verze pouze odstraní reklamy, povolí automatické aktualizace a automatické světlý/tmavý režim.

.