Zavřít reklamu

Mobilní telefony si během posledních let prošly obrovskou revolucí a dočkaly se řady funkcí, o kterých se nám například ještě před dvaceti lety vůbec nesnilo. Obrovský benefit můžeme spatřovat v GPS. Díky tomu se totiž takřka nikdy neztratíme, nebo se případně dokážeme bezproblémově pohybovat i po neznámých oblastech za pomocí navigace. Jablečné telefony navíc ještě nabízí nativní aplikaci Najít, s jejíž pomocí můžete jednoduše lokalizovat například rodinné příslušníky či přátele. Napadlo vás ale někdy, že byste si vaši lokalitu nechali schválně změnit? Přesně k těmto účelům byla stvořena aplikace AnyGo, na kterou si blíže posvítíme.

Jak na změnu polohy během pár sekund

Se změnou vaší polohy si dokáže velice snadno a rychle poradit zmiňovaný program AnyGo. Obrovskou výhodou je, že aplikace nevyžaduje jailbreak a pro její použití nám stačí propojit iPhone s naším Macem, případně počítačem. Tento nástroj tedy dokáže změnit GPS lokaci našeho jablečného telefonu, což se může hodit v hned několika situacích. Jak to vlastně celé funguje? Po připojení telefonu je nejprve nutné zařízení autorizovat klepnutím na možnost Důvěřovat a můžeme se pustit do používání. Následně můžeme program konečně spustit a ihned uvidíme mapu s naší aktuální polohou. Nyní se nabízí pár možností. Buďto si najdeme přímo danou adresu skrze vyhledávací políčko vlevo nahoře, nebo případně mapu oddálíme, na vhodné místo klepneme kurzorem a volbu potvrdíme kliknutím na tlačítko Go.

Aplikace-AnyGo-8

Simulace pohybu prostřednictvím joysticku

Je ale jasné, že zmiňovaná změna lokace, kdy se pouze přesuneme na jedno místo, ze kterého se nepohneme, je v některých případech k ničemu – zkrátka vaši blízcí v aplikaci Najít uvidí, že jste se podezřele dlouho nepohnuli z místa. Na tento fakt mysleli již při vývoji AnyGo, díky čemuž do něj zakomponovali možnost pro simulaci běžného pohybu. Program nám totiž nabízí poměrně praktický joystick, s jehož pomocí můžeme kontrolovat naše imaginární kroky.

Aplikace-AnyGo-6

Připravení trasy a nastavení rychlosti

V AnyGo se navíc nachází možnost pro případy, kdy nechceme pouze sedět za Macem a hrát si se zmiňovaným joystickem. Konkrétně se nám nabízí parádní možnost, díky které si celou trasu můžeme takzvaně předpřipravit a aplikace se už sama postará o simulaci našeho pohybu. Skvělou zprávou je, že si můžeme nastavit i rychlost. Tato kombinace nám zajistí možnost simulace například falešného výletu, na který se můžeme vydat pěšky, na kole, případně rovnou autem – jednoduše stačí nastavit rychlost a máme hotovo. Samotné plánování trasy je poté nesmírně jednoduché. V pravém horním rohu nám stačí vybrat příslušný nástroj a už jen můžeme klikat na body, ze kterých se naše trasa vytvoří. V poslední řadě si ještě upravíme zmiňovanou rychlost a máme hotovo.

Aplikace-AnyGo-7

Podpora GPX souborů

Rád bych vyzdvihl jednu úžasnou funkci. Abychom naše falešné výlety nemuseli znovu a znovu naklikávat, můžeme sáhnout po takzvaných GPX souborech. Ty v sobě totiž mají zabudované informace o dané trase, kterou tak v aplikaci AnyGo kompletně vyplní za nás. Nám už tedy pouze stačí znovu zvolit rychlost pohybu a máme hotovo. Jedná se o parádní možnost pro úsporu našeho času, kdy si navíc trasy můžeme připravit dopředu.

Aplikace-AnyGo-5

Podpora několika zařízení

Oficiální internetové stránky aplikace říkají, že AnyGo dokáže takovýmto způsobem spravovat hned několik zařízení najednou. Není k tomu ani potřeba nic speciálně nastavovat – jednoduše stačí pouze dané jablečné produkty k Macu/PC připojit a z příslušného panelu zvolit, u jakého zařízení chceme GPS polohu změnit. Konkrétně se tedy může jednat o iPhone, iPad a iPod.

AnyGo v kombinaci s AR hrami a sociálními sítěmi

K čemu je vlastně aplikace dobrá? Své uplatnění najde v hned několika odvětvích. Jedná se totiž o skvělého parťáka pro takzvané AR hry jako Pokémon Go, Harry Potter: Wizards Unite a řadu dalších. Spolu s tímto programem si totiž hru můžeme pohodlně vychutnat i z pohodlí domova, aniž bychom vůbec vycházeli ven. Podobně je tomu i u sociálních sítí, kdy si dokážeme například změnit lokaci pro Tinder i další sítě.

Závěr

Musím uznat, že aplikace AnyGo představuje parádní řešení, s kterým jsem se dokázal poměrně rychle zabavit. Zároveň oceňuji usnadnění v případě zmiňovaných AR her, a to především v současné době, kdy kvůli pandemii trávíme většinu času doma. Samozřejmě se tak dokážeme i schovat před našimi přáteli, kteří mohou sledovat náš pohyb prostřednictvím aplikace Najít.

Aplikace-AnyGo-1

Slevový kód

Tento unikátní program si nyní navíc můžete pořídit s 20% slevou. Při nákupu vám jednoduše stačí uplatnit exkluzivní slevový kód ve znění LABR8F, díky čemuž výsledná cena automaticky sníží.

Aplikaci AnyGo si můžete stáhnout zde

.