Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na dvojici velmi pěkných plastovo-kožených krytů z dílny české firmy Lemory. O té sice zatím není mezi jablíčkáři až tak slyšet, avšak vzhledem k tomu, jaké parády má ve své nabídce je zřejmě jen otázkou času, kdy tomu bude přesně naopak. Ostatně, nadšených reakcí na její produkty v čele s kryty pozvolna přibývá. Zda jsou oprávněné či nikoliv jsme se proto nyní rozhodli prověřit i my. Pohodlně se tedy usaďte a pusťte se do čtení. Recenze krytů Lemory právě začíná. 

Balení

Jste-li zvyklí na luxusně provedená balení příslušenství k vašim iPhonům, to od Lemory pro vás možná bude do jisté míry zklamáním. Nejedná se totiž o žádný luxus, nýbrž jen o recyklovanou krabičku, která navíc může dorazit s přelepeným názvem či podobným “kiksem”. To proto, že se výrobce krytů zaměřuje na udržitelnost a snaží se neplýtvat ani na tomto poli, což ostatně i on sám přiznává na vzkazu v krabičce. Podobných ekovychytávek je však mnohem víc. Asi tou nejzajímavější věcí je využití zbytků kůže, které se vyprodukují při výrobě sedaček, právě pro výrobu krytů. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že kryty vznikají z odpadu. Velmi zajímavé je i to, že poté, co je uživatel přestane používat, je může zaslat zpět výrobci, který dle svých slov zrecykluje plastovou vaničku a kůži ze zad pak použije k naplnění boxovacích pytlů. Zkrátka, udržitelnost je nejen z krytů, ale i z firmy cítit každým coulem a já myslím, že je to jen a jen dobře. Podobné smýšlení totiž dělá život na naší planetě lepší. 

Zpracování a design

Nabídka krytů od Lemory je poměrně široká. Naleznete v ní jak klasické plastové průhledné modely, tak kožené ve verzi Air poskytující méně rušivý design na úkor ochrany a ve verzi Protect, které jsou o něco robustnější a zároveň vašemu telefonu poskytnou ochranu vyšší. Nám do redakce dorazily konkrétně dva kryty z řady Protect, přičemž jeden z nich byl černý a druhý pak z limitované edice červenočerný. Ten dokonce zdobilo i vygravírované logo Jablíčkáře. 

Kryty jsou tvořeny z plastové vaničky, která slouží de facto jako forma či chcete-li výstuž pro kůži, jenž je lepená na záda. Ta je opracována do jemna, díky čemuž je v ruce opravdu příjemná. Hlavní ochrannou funkci má nicméně samozřejmě na starosti rámeček, který by měl zajistit přežití 26 pádů telefonu ze 130 centimetrů – alespoň tak to udává výrobce na svých stránkách. Podobný test jsem si však osobně opravdu nerisknul. 

Kryty Lemory

Kdybych pak měl hodnotit zpracování krytů jako takové, to mě velmi mile potěšilo. Vše na nich lícuje přesně tak, jak má. Kůže na zádech drží alespoň v mých případech naprosto perfektně a i jakékoliv nedodělky či vady z výroby, které by člověka vyvedly z míry, byste tu hledali marně. Zkrátka skvěle vypadající i působící výrobek. Jeho cena je 699 korun s tím, že při gravírování si připlatíte dalších 300 korun. 

Testování

Myslím, že nejlépe otestuje kryty běžný život, kterému jsem se je proto v uplynulých týdnech pokusil co nejvíce vystavit – používal jsem je jako kryty primární, díky čemuž si se mnou užily či naopak vytrpěly prakticky vše, co mě potkalo. S odstupem času můžu nicméně směle konstatovat, že si kryty se vším poradily na jedničku. Nejenže můj telefon skvěle ochránily při pár nehezkých pádech, kdy jsem jej s obavou zvedal ze země a modlil se, ať u něj nemusím řešit opravu displeje, ale zároveň dokázaly i samy přežít bez jakékoliv újmy. Škrábance, odřeniny či jakákoliv jiná poškození byste totiž na nich hledali po mém testování marně, což lze brát svým způsobem jako příslib velmi solidní odolnoti po všech směrech. 

Kdybych měl zhodnotit to, jak kryt působí v ruce, hodnotil bych též velmi kladně. Osobně mám kůži na krytech moc rád a její kombinace s plastovým rámečkem mě nikterak neuráží – ba naopak. V porovnání s originálním krytem od Applu se mi ten od Lemory drží právě díky jinému materiálu na okrajích lépe. Na druhou stranu, pocitově mi řešení od Lemory přijde oproti originálu o něco málo těžší, což se samozřejmě projevuje i na celkové váze telefonu. Ta nelze v žádném případě označit za jakkoliv výraznou, avšak při bedlivějším porovnávání to poznat jde. Řešit pár gramů navíc však určitě nebudete – tím spíš u produktu, který se zkrátka nepronese ani nic podobného. Další věcí, kterou by mohli někteří z vás vnímat jako určité negativum, je pak minimálně přesah předního rámečku přes hranu displeje, kterou tudíž kryt příliš nekryje. Osobně si však myslím, že kdo si chce displej chránit, stejně se spoléhá na skla a nikoliv na přesahy krytů, jelikož ty nabízí ochranu opravdu minimální. 

V krátkosti se ještě pozastavím nad gravírováním, jelikož nám do redakce dorazil kryt s vygravírovaným logem Jablíčkáře. Kvalita této povrchové úpravy se mi zdá u Lemory na opravdu vysoké úrovni, jelikož je logo do krytu vypáleno naprosto přesně, s ostrými liniemi a zkrátka opravdu hezky. Přijde mi, že gravírování je poměrně hluboké, díky čemuž logo na zádech krytu perfektně vyniká. Díky tomu tak lze říci zároveň to, že se o problémy typu protržení či prodření kůže obávat nemusíte, jelikož se vám do rukou dostanou kryty poměrně robustního ražení. 

Resumé

Zhodnocení krytu od Lemory je svým způsobem jednoduché. Splnily totiž přesně to, co bych od krytů podobného typu očekával, a to navíc naprosto na jedničku. Pokud si tedy libujete v kožených krytech, které zároveň dokáží dodat vašemu telefonu patřičný šmrnc, a jste třeba i příznivci ekologie a myšlenka Lemory se vám líbí, zřejmě zde není moc nad čím přemýšlet. Kryty z dílny této firmy vám mohu s klidným svědomím doporučit. 

Kryty Lemory
.