Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak mi jistě dáte zapravdu když řeknu, že je opravdu jednoduché je poškodit. Základní verze jablečných hodinek, které jsou k dispozici v České republice, mají tělo vyhotovené z měkkého hliníku. V zahraničí je pak možné Apple Watch pořídit s o mnoho odolnějším šasi, které může být zpracováno z oceli či titanu. Ať už si ale pořídíte ocelové či titanové Apple Watch, tak to nic nemění na displeji, který je ve všech případech stejný. Naprostá většina z nás tedy v tuzemsku vlastní „nejslabší“ Apple Watch s hliníkovým šasi. Stejně jako iPhone se snažíme i naše Apple Watch chránit, a to hned několika způsoby.

Jablečné hodinky lze primárně ochránit klasickou fólií či tvrzeným sklem – v minulosti jste si na našem magazínu mohli přečíst recenzi tvrzeného skla PanzerGlass Performance Solutions, které obstálo na výbornou. Tímto způsobem lze ale ochránit pouze displej, což je sice zásadní, ale nejedná se o stoprocentní ochranu. Pro ochranu šasi Apple Watch je pak nutné sáhnout po nějakém obalu či krytu, který jablečné hodinky obepne. Pravdou ale je, že tyto všemožné kryty si často nerozumí s nalepenými skly, což může způsobit problém. Nyní přichází PanzerGlass se zbrusu novým řešením v podobě produktu Full Body Protection, který zvládne najednou ochránit jak displej Apple Watch, tak i jejich tělo, a to velice jednoduše. Nám do redakce jeden takový kryt dorazil a společně se na něj podíváme s dalších řádcích této recenze.

Oficiální specifikace

Jak už jsem tedy zmínil výše, a jak ostatně napovídá název, tak PanzerGlass Full Body Protection ochrání jak displej vašich Apple Watch, tak i jejich tělo – a je jedno, zdali je vyhotoveno z hliníku či z oceli. Displej chrání kvalitní tvrzené sklo, které je odolné proti poškrábání a nárazům. U některých podobných krytů či tvrzených skel se můžete setkat s tím, že displej hodinek po nalepení špatně reaguje na stisk, což se v tomto případě neděje. Kromě toho, že tuto „garanci“ uvádí samotný výrobce, tak to mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti, o které se rozpovídám níže.

V současné a i nadále aktuální koronavirové situaci vás potěší i to, že ochranné sklo disponuje speciální vrstvou, která splňuje certifikaci ISO 22196. Ta zaručuje zničení prakticky všech bakterií, ostatně stejně jako u tvrzených skel PanzerGlass pro chytré telefony. Tato speciální vrstva se však na skle nemůže udržet na věky. Z počátku tak bude zajisté nejsilnější, postupně se ale začne „smývat“, s čímž je třeba počítat. Co se dále týče skla, tak je nutné zmínit, že se žádným způsobem k displeji hodinek nelepí, i když se to na první dobrou může zdát. Samotné sklo je tedy na displeji pouze „položeno“. To pro uživatele znamená, že lze kryt kdykoliv jednoduše sundat, a poté opětovně nasadit.

Šasi hodinek chrání plastový rámeček. Do redakce nám dorazila varianta s černým rámečkem, nicméně je k dispozici i varianta s rámečkem čirým. Samotný kryt je zpracován z plastu, jenž je na omak relativně odolný. Navíc k tomu se vám na něm podaří jednoduše zamaskovat veškeré škrábance. Jedná se totiž o speciální „pogumovaný“ plast, na kterém je možné škrábance a ostatní nedokonalosti „vyleštit“, a to jednoduše krouživými pohyby prstem. Plastový rámeček chránící šasi je velký přesně tak akorát. To znamená, že jednak zvládne ochránit Apple Watch, a jednak si ho na hodinkách prakticky ani nevšimnete. Sklo je s rámečkem spojeno napevno a viditelná je celá plocha displeje – nic tedy není překryto. Cena krytu PanzerGlass Ful Body Protection je pro všechny barevné a velikostní varianty stejná, a to 799 korun.

panzerglass full body protection apple watch

Balení

Kryt PanzerGlass Full Body Protection je ukrytý v malé a stylové krabičce, která je pro produkty PanzerGlass naprosto typická. Na přední straně najdete vyobrazený samotný produkt, společně s Apple Watch a hlavními specifikacemi, které jsme si rozebrali už v úvodní části této recenze. Nic moc dalšího se na krabičce nenachází. Tím se dostáváme do útrob balení – po rozřezání „plomby“ stačí zatáhnout za oranžový proužek s brandingem PanzerGlass a vytáhnout veškerý obsah balení. Konkrétně se můžete těšit na další krabičku, ve které už se nachází samotný PanzerGlass Full Body Protection pro vaše Apple Watch. Kromě toho v balení najdete čistící set pro vyčištění displeje před instalací krytu, dále kartičky, na kterých se nachází nepodstatné informace, a manuál k použití. Po vytažení celého obsahu si pak můžete všimnout obrázkového postupu, který vám radí, jak kryt na Apple Watch správně nainstalovat.

Instalace

Co se týče instalace samotného krytu, tak se rozhodně nejedná o nic složitého. Opět podotýkám, že se PanzerGlass Full Body Protection na displej Apple Watch nelepí, ale pouze přikládá. I přesto je však nutné pomocí přibalených hadříků displej prvně pořádně vyčistit, aby se na něm nenacházely nějaké nečistoty, které by mohly negativně ovlivnit uživatelskou zkušenost. Po vyčištění stačí jednoduše sundat ochranné fólie z tvrzeného skla. Následně kryt vezměte, položte jej na Apple Watch, a poté zatlačte směrem dolů pravou stranu, na které se nachází tlačítko a digitální korunka. Následně zatlačte opačnou stranu, tedy levou, která půjde hladce, jelikož se na ní nic nenachází, tedy kromě otvorů pro reproduktor. Pokud se vám pod ochranné sklo dostala nějaká nečistota, tak kryt opatrně z Apple Watch sejměte a nečistotu čistícím přípravkem či nálepkou Dust Remover odstraňte.

Osobní zkušenost a testování

U produktu jako je PanzerGlass Full Body Protection zajímá potenciálního kupce především osobní zkušenost a testování. PanzerGlass Full Body Protection mám doma několik dlouhých týdnů a musím se přiznat, že jsem tento kryt neměl na hodinkách po celou dobu. Nebylo to však z toho důvodu, že by mi kryt nevyhovoval, popřípadě že by se mi nelíbil. Osobně mám pouze rád originální design Apple Watch a když už nosím v obalu iPhone, tak se snažím bez něj využívat alespoň Apple Watch, samozřejmě pokud je to bezpečné. Kryt PanzerGlass Full Body Protection jsem tak nasadil vždy tehdy, kdy mým hodinkám hrozilo možné nebezpečí poničení, v mém případě při práci na zahradě a na autě.

panzerglass full body protection apple watch

Tímto se dostáváme k první zkoušce, kterou PanzerGlass Full Body Protecion zvládl na výbornou – jedná se o možnost pro jeho jednoduché sundání a opětovné nasazení. Při opětovném nasazení bylo pouze akorát vždy nutné, abych důkladně očistil displej hodinek. Proces sejmutí a nasazení krytu je otázkou zhruba pěti sekund. Co se týče odolnosti recenzovaného krytu, tak mohu říci, že jsem velmi překvapen. Při práci na zahradě byl kryt vystaven především hlíně a důležité je, že se nedostala ani pod samotný kryt, ani pod displej. Kryt drží na Apple Watch opravdu pevně a těsně, nutné bylo akorát hlínu po práci dostat ven z otvorů pro reproduktory a tlačítka na pravé straně.

Osobně mám velké „štěstí“ na to, že se mi s Apple Watch často podaří někde nemilosrdně bouchnout, popřípadě že mi něco bouchne do nich. A jak už to tak bývá, tak nejčastěji k tomu dojde tehdy, kdy zrovna na hodinkách není aplikované ani sklo, ani kryt. Vzhledem k tomu, že jsem se v posledních dnech „hrabal“ v autě, tak jsem usoudil, že by bylo fajn si PanzerGlass Full Body Protection preventivně nasadit. V motorové části je samozřejmě prakticky vše z kovu, takže se mi několikrát podařilo s hodinkami silně o něco kovového zavadit či bouchnout. Ani v takových extrémních situacích si Apple Watch prostě a jednoduše nesundávám. A myslím si, že kdybych v tyto dny neměl PanzerGlass Full Body Protection nasazený, tak bych si aktuálně objednával nové jablečné hodinky, protože ty původní by byly zničené. V mém originálním testu tedy recenzovaný kryt obstál na jedničku. Sice už se na něm nachází nějaké stopy boje, i přesto však nadále drží a plní svou funkci.

Závěr

Jestliže hledáte kvalitní kryt na vaše Apple Watch, tak byste měli rozhodně alespoň kouknout na PanzerGlass Full Body Protection. Jedná se o plastový kryt, který je napevno spojený s tvrzeným sklem. To znamená, že koupí jediného produktu získáte prakticky kompletní ochranu před možným poškozením Apple Watch. Nemusíte navíc ani řešit to, že vám některá tvrzená skla nebudou s krytem šasi sedět. PanzerGlass Full Body Protection můžete kdykoliv během několika sekund sundat, či opětovně nasadit. Jakožto mírnou nevýhodu vnímám pouze to, že tvrzené sklo je s krytem spojené opravdu nerozlučně, takže když ho rozbijete, budete muset koupit celý produkt znova – sklo tedy nelze koupit zvlášť. Osobně si ale myslím, že byste se museli opravdu hodně snažit, aby se vám ochranné sklo displeje Apple Watch podařilo rozbít. Za mě vám PanzerGlass Full Body Protection můžu určitě doporučit, tedy pokud hledáte kompletní ochranu Apple Watch za přijatelnou částku a ve skvělé kvalitě, kterou PanzerGlass odjakživa nabízí.

Kryt PanzerGlass Full Body Protection zakoupíte zde

panzerglass full body protection apple watch

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak bubliny (vlhkost) se mi pod sklem i jen po umytí rukou objevuje také. Nic méně, po pár dnech se mi objevila v rohu i prasklina aniž si uvědomuji, že jsem s hodinkami někde uhodil. Ani na krytu není nikde znát nějaký úder. Zkoumal jsem i pod lupou kde to mělo dostat náraz a nic. Jen si prostě prasklo nějakým přepětím. :(

celý text

Čtěte více.