Zavřít reklamu

 Nové iPhony 14 Pro jsou nejvybavenějšími, které kdy Apple uvedl na trh. Zároveň jsou ale také nejdražšími. Pokud patříte mezi ty, kteří svá drahá elektronická zařízení rádi chrání patřičnými kryty a skly, máme zde obojí, a to hned pro model iPhonu 14 Pro Max. Jsou navíc od uznávané značky PanzerGlass. 

PanzerGlass HardCase 

Pokud si pořídíte tak drahé zařízení, kterým iPhone 14 Pro Max je, je vhodné jej také chránit patřičně kvalitním krytem. Pokud byste sáhli po řešení z čínských on-line obchodů, bylo by to jako kdybyste zapíjeli kaviár kolou. Společnost PanzerGlass je přitom na českém trhu už dobře zajetá, a její produkty vynikají ideálním poměrem kvalita/cena.

PanzerGlass HardCase pro iPhone 14 Pro Max spadá do tzv. Clear Edition. Je tedy kompletně průhledný tak, že v něm váš telefon pořád dostatečně vynikne. Kryt je pak vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho převážná část zhotovena i z recyklovaných materiálů. Důležité je, že výrobce garantuje to, že vám po čase tento kryt nezežloutne, takže si pořád uchovává svůj neměnný transparentní vzhled, což je jasný rozdíl oproti těm měkkých transparentních čínských a laciných krytů.

Odolnost je zde samozřejmě na prvním místě, protože kryt má certifikaci MIL-STD-810H. Jedná se o vojenskou normu Spojených států amerických, která klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Krabička krytu nese jasný rukopis společnosti, kdy se v té vnější nachází ještě jedna vnitřní. V ní je pak usazen kryt. Jeho zadní část je ještě kryta fólií, kterou po nasazení samozřejmě sloupnete.

Ideální aplikaci krytu je třeba začínat u prostoru u fotoaparátů, protože zde je kryt nejpružnější díky tomu, že je zde tenký kvůli výstupu foto modulu. Na krytu najdete veškeré důležité prostupy pro Lightning, reproduktory, mikrofony i fotomodul. Jak je zvykem, tak jsou tlačítka hlasitosti a tlačítko displeje kryté. Jejich ovládání je ale pohodlné a jisté. Kdybyste se chtěli dostat k SIM kartě, musíte kryt ze zařízení sundat.

Kryt v ruce nijak neklouže, jeho rohy jsou patřičně zesíleny, aby byl telefon maximálně chráněn. Pořád má ale minimální rozměry proto, aby už tak velký iPhone zbytečně nezvětšoval. Cena krytu je vzhledem k vlastnostem více než přijatelných 699 Kč. Pokud pak máte na svém zařízení ochranné sklo (třeba právě to od PanzerGlass, o kterém se dočtete níže), tak si vzájemně samozřejmě nijak nepřekáží. Ještě se hodí dodat, že kryt umožňuje bezdrátové nabíjení. MagSafe ale integrovaný nemá, a pokud používáte nějaké MagSafe držáky, tak ty iPhone 14 Pro Max s tímto krytem neudrží. 

PanzerGlass HardCase pro iPhone 14 Pro Max koupíte například zde 

Ochranné sklo PanzerGlass  

V samotné krabičce produktu najdete sklo, hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. Pokud se pak bojíte, že se vám aplikace skla na displej svého zařízení nepovede, můžete veškeré obavy hodit stranou. Hadříkem napuštěným alkoholem dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti. Když se i pak bude na displeji nacházet ještě nějaké to smítko prachu, jednoduše ho odstraníte přítomnou samolepkou. To nepřikládejte, ale spíše jím po displeji přejíždějte.

Lepení skla na iPhone 14 Pro Max je trošku oříšek, protože se prakticky nemáte čeho chytit. Není zde žádný výřez ani průstřel, jako je tomu u skel pro Androidy (společnost má v nabídce i skla s aplikačním rámečkem). Zde společnost udělala jednolitý blok skla, u kterého tedy musíte trefit okraje displeje. Je lepší jej rozsvítit, i když i jen Always On hodně pomůže.

Jakmile sklo na displej položíte, je vhodné prsty od středu ke krajům vytlačit vzduchové bubliny. Po tomto kroku už vám stačí sejmout vrchní fólii a máte hotovo. Jestliže nějaké menší bubliny zůstanou, nevadí, časem samy zmizí. Jsou-li přítomny větší, můžete sklo ještě odlepit a pokusit se jej polohovat znova. Sklo i po opětovném přilnutí drží zcela příkladně.

Na používání je sklo příjemné, v podstatě nevíte, že jej na displeji máte. Na dotek vlastně nepoznáte rozdíl, čímž ostatně skla PanzerGlass vynikají. Hrany skla jsou zaoblená, i tak sem tam ale zachytí nějakou tu nečistotu. Funguje Face ID, funguje i čelní kamera, ani senzory nemají se sklem sebemenší problémy. Pokud tedy chcete mít své zařízení chráněné skutečně kvalitním a dostupným řešením, není zde prakticky co řešit. Cena skla je 899 Kč.

Ochranné sklo PanzerGlass pro iPhone 14 Pro Max koupíte například zde 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.