Zavřít reklamu

Pokud se rozhodnete pro pořízení powerbanky, tak je nutné se prokousat stovkami různých typů a modelů, ze kterých se musíte vybrat. Powerbanky se od sebe liší všemožnými specifikacemi, ať už se jedná o kapacitu, konektory, zpracování a mnoho dalšího. Proto byste si před výběrem měli alespoň tyto základní vlastnosti ujasnit a určit, aby byl pro vás následující výběr užší a jednodušší. Powerbanky by rozhodně neměla chybět ve výbavě každého z nás, jelikož nikdy nevíte, kdy se bude hodit – třeba na několik dní strávených mimo elektřinu, případně když jen vypadne proud apod.

Za poslední dobu se mi v rukách vystřídalo opravdu nespočet různých powerbank. Některé si zakládaly především na skvělém poměru cena – výkon, další zase na co možná nejvyšší kapacitě a jiné pak na zpracování. Pokud patříte mezi jedince, kteří si potrpí právě na zpracování kupovaných zařízení a příslušenství, a aktuálně sháníte nějakou powerbanku, tak pro vás mám jeden skvělý tip. Jedná se o powerbanky Swissten Aluminium Body, které nabízí kvalitní zpracování z hliníku. Pokud byste se o nich chtěli dozvědět více, stačí tuto recenzi dočíst až do konce.

swissten aluminium body powerbanky

Oficiální specifikace

V prakticky všech našich recenzích začínáme oficiálními specifikacemi – a v případě Swissten Aluminium Body powerbank tomu nebude jinak. Tyto powerbanky jsou konkrétně k dispozici v celkově dvou kapacitách, a to v oblíbených 10.000 mAh či o něco větších 20.000 mAh. Z hlediska konektorové vybavenosti jsou na tom tyto powerbanky podobně, nikoliv ale stejně. Pro lepší přehlednost níže přikládám seznam, ve kterém si oficiální specifikace můžete prohlédnout a porovnat. Na konec odstavce jen zmíním, že obě powerbanky můžete pořídit s až 15% slevou – veškeré informace najdete na konci článku.

Swissten Aluminium Body 10.000 mAh

 • Vstupní konektory: Micro USB (18 W), USB-C (18 W)
 • Výstupní konektory: 2x USB-A (22.5 W každý), USB-C (20 W)
 • Maximální výkon: 22.5 W
 • Rychlonabíjení: Quick Charge a Power Delivery
 • Rozměry: 100 × 65 × 17 milimetrů
 • Hmotnost: 188 gramů
 • Cena: 679 Kč (bez slevy 799 Kč)

Swissten Aluminium Body 20.000 mAh

 • Vstupní konektory: Micro USB (18 W), USB-C (18 W)
 • Výstupní konektory: USB-A (18 W), USB-A (12 W), USB-C (20 W)
 • Maximální výkon: 20 W
 • Rychlonabíjení:Quick Charge a Power Delivery
 • Rozměry: 140 × 65 × 28 milimetrů
 • Hmotnost: 440 gramů
 • Cena: 977 Kč (bez slevy 1 149 Kč)

Balení

Stejně jako jiné příslušenství od Swisstenu jsou i powerbanky Swissten Aluminium Body zabaleny v tradičních bíločervených krabičkách. Na přední straně najdete vyobrazenou samotnou powerbanku s popisky jednotlivých konektorů, informací o kapacitě apod. Zadní strana pak obsahuje podrobné specifikace a informace, společně s návodem k používání, který tak není zbytečně uvnitř krabičky. Po otevření krabičky z ní stačí vytáhnout plastovou přenosku, ve které už se samotná powerbanka nachází. Kromě ní najdete v balení ještě USB-C – USB-C kabel o délce 1 metr.

Zpracování

Jak už jsem nakousl výše, případně jak můžete poznat z názvu, tak jsou powerbanky Swissten Aluminium Body zpracovány z hliníku. Díky tomu působí v ruce opravdu luxusně a exkluzivně a ihned po uchopení se vám do prstů přenese studenost hliníku, což je pro kov identické. Na horní části powerbanky se dole nachází branding Swissten s tím, že na jednom z boků, blíže k přední části konektory, pak najdete kovové tlačítko pro aktivaci powerbanky, které taktéž působí velmi kvalitně. Spodní strana powerbanky dále obsahuje klasicky malé popisky s nutnými certifikáty a specifikacemi. Co se konektorů týče, tak jak už bylo zmíněno výše – obě powerbanky nabízí 2x USB-A, 1x USB-C a 1x Micro USB, liší se každopádně výkonově.

Na powerbankách Swissten Aluminium Body se mi kromě zpracování nesmírně líbí také displej, který vás informuje o stavu jejího nabití. Je však nutné zmínit, že displeje si na první pohled zkrátka nemáte šanci všimnout. Nachází se totiž na přední straně, a to uprostřed mezi konektory, kde se zdá, že zkrátka nic není. Až jakmile stisknete aktivační tlačítko powerbanky, tak dojde k vyobrazení procent. Nejde mi do hlavy, jak se Swisstenu povedlo displej takto skrýt za plast, rozhodně se ale jedná o působivou vlastnost. Powerbanky Swissten Aluminium Body jinak působí v ruce především díky využitému hliníku, který způsobuje větší váhu, opravdu velmi robustně. I v případě případného pádu bych tak o funkčnost powerbanky rozhodně neměl strach. Každopádně, pokud ji budete aktivně používat, tak nejspíše za nějakou dobu dojde k poškrábání těla, což je ale pro hliník naprosto běžné.

swissten aluminium body powerbanky

Osobní zkušenost

Vzhledem k tomu, že se mi powerbanky Swissten Aluminium Body skutečně velmi zalíbily, tak se po dobu několika týdnů staly primárními powerbankami, které jsem prakticky denně využíval. Zcela upřímně jsem si nejvíce oblíbil menší 10.000 mAh powerbanku, a to především lepší skladovatelnosti a nižší váze. Každopádně kdybych měl v plánu jít na delší dobu někam, kde není k dispozici elektřina, rozhodně bych po větším modelu sáhl. Vzhledem k maximálnímu výkonu zvládnete s powerbankami Swissten Aluminium Body nabít bez problémů rychlonabíjet iPhone či jiný chytrý telefon, dále různé příslušenství apod. – to je ale samozřejmě naprosto běžné. Dobrou zprávou je, že těmito powerbankami nabijete bez problémů i iPad, a dokonce i MacBook, což mě překvapilo. U jablečného počítače se tedy spíše přesněji jedná o zpomalení vybíjení, než skutečné nabíjení, i tak ale přijde vhod. Mnohé podobné powerbanky totiž MacBook buď zkrátka nenabijí vůbec, anebo dochází k neustálému odpojování a připojování a dalším podobným věcem.

swissten aluminium body powerbanky

V rámci osobní zkušenosti se chci ještě vrátit ke zmíněnému displeji, který mě upřímně překvapil. Ten totiž dokáže kromě aktuální kapacity powerbanky zobrazit také informaci o tom, zdali je aktuálně zařízení nabíjení pomocí Power Delivery (objeví se ikona PD), díky čemuž víte, že dochází k rychlonabíjení. Jinak jsem se během testování nesetkal s žádnými problémy, které by nějakým způsobem mé nadšení z powerbank Swissten Aluminium Body omezily. Naprosto parádně se hliníkový design vyjímá třeba právě vedle MacBooku či iPadu, jelikož obě dvě tato zařízení taktéž využívají primárně hliník. Byť je tedy pravda, že z hlediska zbarvení jsou powerbanky Swissten Aluminium Body spíše vesmírně šedé, potažmo možná ještě o něco tmavší. To je ale takový malý a nepodstatný detail, který nijak neovlivňuje funkčnost. Zmíněné powerbanky se při nabíjení nijak zásadně nezahřívají a zkrátka fungují tak, jak se od nich očekává.

swissten aluminium body powerbanky

Závěr

V případě, že byste si chtěli pořídit skvěle vypadající powerbanku, která je zhotovena z prémiového materiálu, tak vám rozhodně mohu doporučit powerbanky Swissten Aluminium Body. Vybrat si můžete ze dvou variant, a to 10.000 mAh a 20.000 mAh, takže si vybere rozhodně každý. Dominantou těchto powerbank je rozhodně jejich hliníkové tělo, zmínit a pochválit bych ale chtěl také informující displej, který se nachází vepředu mezi konektory. Nezapomeňte, že nejen tyto powerbanky, ale veškeré produkty Swissten můžete zakoupit s 10% či 15% slevou – stačí uplatnit kód, který přikládám níže.

10% sleva nad 599 Kč

15% sleva nad 1000 Kč

Powerbanku Swissten Aluminium Body 10.000 mAh koupíte zde
Powerbanku Swissten Aluminium Body 20.000 mAh koupíte zde
Všechny produkty Swissten najdete zde

.