Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na rychlonabíječku od Swisstenu. Rychlonabíjení je v dnešní době prakticky povinností u každého nového telefonu. Ostatně ještě aby ne. Vše musí být rychle a hned, a stejně to platí i pro dobu nabíjení našich telefonů. Kdysi jsme telefon nabíjeli co tři dny, nyní je to každou noc a myslím si, že brzy i tohle bude s podporou rychlonabíjení minulostí.

Jak je to s rychlonabíjením?

Na světě je více druhů rychlého nabíjení. Mezi jednu z prvních společností, která s rychlonabíjením přišla, je společnost OnePlus a jejich technologie Dash Charge. Dále je tady například USB Power Delivery, Quick Charge od Qualcommu, který můžeme znát především z Androidích telefonů, Adaptive Fast Charge od Samsungu a v neposlední řadě Fast Charge od Applu, který je víceméně založen na již zmíněném USB Power Delivery.

Fast Charge od Applu se začal používat u iPhonů 8, 8 Plus a iPhonu X a samozřejmě podporuje i nejnovější iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Z vlastní zkušenosti dokonce mohu potvrdit, že jistá forma rychlého nabíjení funguje i u starších modelů.

swissten_power_delivery_fb

Osobní zkušenost a testování

Osobně jsem měl možnost vyzkoušet a porovnat dohromady tři nabíječky. První byla klasická 5W nabíječka, kterou dostanete momentálně ke každému iPhonu. Ta funkcí Fast Charge nedisponuje, jedná se o naprosto klasickou a obyčejnou nabíječku. Nyní ale na řadu přichází nabíječky, které rychlonabíjení podporují. K 5W adaptéru jsem taktéž otestoval 29W originální adaptér od Apple podporující Fast Charge a 18W Power Delivery Swissten adaptér.

V případě, že použijeme klasický 5W adaptér, dobijeme iPhone X za půl hodiny na 21 %. Pokud se rozhodneme pro použití 29W adaptéru od Apple nebo od Swisstenu, tak se iPhone X dobije za půl hodiny na 51 %. Vžijte se do role, kdy potřebujete rychle nabít váš iPhone. Například odněkud přijdete domů s tím, že si jen dáte nabíjet telefon a osprchujete se, a poté hned vyrazíte do terénu. Nejen v tomto případě se vám rychlonabíječka může hodit. Na kompletní graf nabití se můžete podívat níže.

Proč řešení od Swisstenu?

Možná se ptáte, proč tady figurují dvě rychlonabíječky – jedna od Applu a druhá od Swisstenu. Na to mám naprosto jednoduchou odpověď – cena. V případě, že byste si chtěli koupit originální set od Applu pro rychlonabíjení, tzn. 29W adaptér a USB-C Lightning kabel, vyšlo by vás to na cca 2200 korun. Naproti tomu řešení od Swisstenu je možné pořídit za 6krát nižší cenu, konkrétně za 460 korun. Pakliže by se řešení od Swisstenu z nějakého důvodu nevyhovovalo, tak si můžete pořídit originální Apple adaptér i kabel na stránkách Swisstenu s 25% slevou – v tomto případě se dostanete na cca 1500 korun. Vše spolu s dopravou zdarma.

Design a balení adaptéru a kabelu od Swisstenu

Výše jsme se podívali na samotnou funkci těchto adaptérů, nyní se pojďme podívat na to, jak vlastně Swissten svoji nabíječku zpracoval. Adaptér je oproti tomu od Applu o něco menší, jinak je vzhledově vcelku podobný. Kabel je však v tomto případě o poznání kvalitnější. Pokud už vás iritují originální kabely od Applu, které mají tendenci se trhat a odizolovávat, tak určitě sáhněte po kabelech od Swisstenu. Kabely od této společnosti jsou oplétané a velice kvalitní, tudíž se nemusíte bát, že by se kabel začal kroutit a nebo že by se používáním poškodil.

Závěr

Pokud hledáte levnější variantu pro rychlé nabíjení vašeho iPhonu, můžu vám určitě adaptér a kabel od Swisstenu doporučit. Adaptér i kabel jsou na svou cenu zpracovány velice kvalitně a rozhodně splní účel. V tomto případě vyjde kombinace adaptéru a kabelu od Swisstenu po 25% slevě na cca 460 korun. Pokud však máte rádi originální produkty od Applu a raději byste chtěli sáhnout po 29W adaptéru a originálním kabelu, můžete i na tyto produkty 25% slevu uplatit – po slevě vyjde tento set pro rychlonabíjení na cca 1500 korun. A pokud se vám ani jedna z těchto variant nezamlouvá, tak si alespoň můžete zakoupit originální Apple Lightning kabel za cenu 145 Kč.

Slevový kód a doprava zdarma

.