Zavřít reklamu

Jednou z největších výhod IPTV služeb je jejich dostupnost napříč platformami – živé vysílání i pořady z archivu můžete sledovat v prostředí webového prohlížeče, na tabletu, smartphonu, nebo třeba na chytré televizi. Výjimku v tomto směru netvoří ani služba Telly, jejíž jednotlivé aplikace pro vás postupně recenzujeme již od loňského prosince. Jako poslední přichází na řadu Telly pro Apple TV. Jak se nám líbí?

Oficiální údaje

Telly je IPTV služba – tedy internetová televize – která uživatelům nabízí možnost volby mezi třemi různými balíčky s bohatou programovou nabídkou. V rámci služby Telly můžete sledovat více než stovku různých kanálů napříč žánry, a to jak tuzemské, tak i zahraniční programy. V nabídce najdete možnost sledování přímých sportovních přenosů z celého světa i bezplatné HD verze vašich oblíbených televizních kanálů. Telly nabízí také užitečné funkce, jako je možnost nahrání, zpětného přehrání, nebo procházení týdenního archivu. Diváci mají na výběr ze tří balíčků – malý s 67 kanály za 200 korun měsíčně, střední se 106 kanály za 400 korun měsíčně a velký se 127 kanály za 600 korun měsíčně. Kromě toho si můžete ke každému z těchto nabízených balíčků kanálů pořídit HBO 1 – 3 HD s HBO GO za 250 korun měsíčně. Telly je možné sledovat až na čtyřech zařízeních najednou (bez příplatku), a spolu se službou dostanete také prostor pro nahrání až 100 hodin pořadů. Telly můžete na svých mobilních zařízeních sledovat na území celé Evropské unie.

Rozhraní aplikace

Aplikace Telly pro Apple TV má podobné rozhraní jako její varianty pro iPadOS a iOS. V horní části obrazovky najdete lištu s možností přechodu k živému vysílání, k nahraným pořadům, televiznímu programu a k návratu na domovskou obrazovku. Hlavní část domovské obrazovky zabírají náhledy návrhů pořadů ke zhlédnutí, následuje přehled nedávno zhlédnutých pořadů, k jejichž přehrání se můžete případně vrátit, a najdete zde také přehled žánrů.

Funkce, stabilita a kvalita přehrávání

Stejně jako u předchozích verzí aplikace Telly musím opět vyzdvihnout stabilitu aplikace. Ani ve špičce nedocházelo k výpadkům, přerušování nebo zasekávání přehrávání. Stejně jako u předchozích verzí aplikace Telly mě i zde potěšila nabídka zajímavých pořadů ke zhlédnutí. Návrhy se zobrazují na hlavní stránce, a pokud na obrazovce zamíříte zcela dolů, můžete jednotlivé filmy procházet podle žánrů. Přehledné, funkční a užitečné jsou i “karty” jednotlivých pořadů, kde najdete nejenom podrobné informace, ale také možnost nahrání nebo spuštění přehrávání pořadu. Aplikace Telly pro tvOS běží svižně, bez problémů, a je velice jednoduché se v ní zorientovat a ovládat ji.

Závěrem

Telly je velice povedenou aplikací pro Apple TV. Její rozhraní vypadá i na rozměrné obrazovce velmi dobře, chod je bezproblémový, přehrávání rychlé a spolehlivé. Po vyzkoušení všech variant této aplikace jsem došla k závěru, že se vývojářům podaří každou z verzí ušít přímo na míru příslušnému operačnímu systému. Vše funguje tak, jak má – a navíc to vypadá opravdu skvěle. Další z věcí, kterou jsem u Telly velmi uvítala, je dokonalá provázanost napříč všemi platformami – pokud začnu sledovat film, seriál nebo televizní pořad například na iPhonu při cestě v autobuse, mohu pak doma na Apple TV okamžitě navázat tam, kde jsem skončila. Rozkoukané pořady navíc nemusím složitě hledat – aplikace mi je přehledně naservíruje přímo na hlavní obrazovce.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dobrý den, velmi pečlivě čtu Vaše články a udivuje mě, že neuděláte takovou recenzi – reklamu také aplikaci sledovaniTV.cz. Osobně si myslím, že je ještě lepší než zmíněná aplikace a hlavně, cokoliv potřebujete změnit jde hned přes portál. U zmíněné aplikace si musíte vystát místo na tel. lince než se propracujete na podporu a pak, než jim to vysvětlíte atd… Opravdu portál pro uživatele má sledováníTV o generaci lepší.

    Vyzkoušel jsem snad všechny nabídky iptv a dlouho jsem využíval SledovaniTV. S podporou u této služby také nic moc. S dotazem, že nahledová bublina „ujíždí“ nebo někdy v poslední třetině programu zůstává se statickým obrazem mi nikdo ani neodpověděl. Teď mám Telly a naprostá spokojenost. Podotýkám že sleduji přes Apple TV.

celý text

Čtěte více.