Zavřít reklamu

iPhony Applu jsou našlapané technologiemi, kvůli tomu jsou ale také patřičně drahé. Platí to i o jejich náhradních dílech, takže rozbít si třeba jejich displej určitě nechcete, když stojí polovinu toho, co nové zařízení. Také proto se jej hodí patřičně chránit. Třeba temperovaným sklem FIXED Armor. 

S ohledem na kryty se dá říci, že do jisté míry zasahují do designu zařízení a nemusíte tak být zrovna jejich příznivci. Umí to ostatně i některá skla, což rozhodně není případ toho od české společnosti FIXED. Nepoznáte totiž, že ho na telefonu vůbec máte. Recenzované FIXED Armor sklo je určené pro iPhony 13 Pro Max a 14 Pro Max, kdy my jej testujeme s tím prvním řečeným.

Díky za aplikační rámeček 

V balení každého ochranného skla, vyjma jeho samotného, najdete obvykle i hadřík napuštěný alkoholem k odstranění mastnoty na displeji, druhý hadřík k jeho vyleštění a samolepky k dodatečnému odstranění prachových částic. Zde je výhodou, že FIXED přibaluje i aplikátor, tedy plastový rámeček, který zajistí přesné ustavení skla na displej. Samotný návod na správný postup samozřejmě najdete vytištěný přímo v balení.

Po patřičném vyčištění displeje tedy na iPhone přiložíte aplikační rámeček – jak patří zjistíte podle výstupů pro tlačítka, ale i tím, že na horní jeho straně je napsáno TOP. Pak už jen sloupnete sklo z jeho podkladu a umístíte jej na displej iPhonu. Protože sklo přesně kopíruje vnitřní část rámečku, je třeba si jen hlídat, kde máte prostor pro reproduktor. Máte-li správně nasazený rámeček, nemůže se prakticky stát, že se vám to nepovede. 

Jakmile sklo přikládáte, okamžitě k displeji přilne. Je totiž plně lepené až do krajů což dopomáhá i přesnosti ovládání, se kterým není sebemenší problém a na dotyk ani reakci nepoznáte, že je sklo vlastně přítomno. Při lepení skla se mi pod ním neobjevila jediná bublina, protože byl displej dobře vyčištěný a zbavený prachu, není zde tak nic, co by nějak narušovalo celistvost.

Neviditelný a dostupný ochránce 

Sklo je díky rámečku sice nalepené přesně na středu zařízení, ale neodpustím si poznámku, že je škoda, že nesahá až k ocelovému rámu iPhonu a končí cca milimetr od něho, a to po celém obvodu. je tím sice zajištěna kompatibilita s jakýmikoli kryty, ale díky tloušťce 0,33 mm by se jistě vešlo i pod ně. Strana skla je po celém obvodu 2,5D, takže je to zaoblené a není nijak ostré a nepohodlné na používání. Díky tomu se zde také zachytává méně nečistot. 

Samo sklo je pak opatřeno úpravou proti ulpívání otisků prstů, i když úplně se jim samozřejmě nevyhnete. Jeho tvrdost je 9H, takže tvrdší je jen diamant, což by mělo zabezpečit dokonalou ochranu vašemu telefonu. Cena řešení je 699 Kč, aktuálně jej ale můžete sehnat v 20% slevě za 559 Kč, takže se vlastně jedná o jasnou volbu. 

Více informací o skle FIXED Armor se dozvíte zde

.