Zavřít reklamu

O některých hrách se nedá psát bez toho, aniž by člověk zmínil tituly, jež je zcela očividně inspirovali. U nově vydaného projektu vývojáře Pierra Vandermaesena přitom není vůbec těžké uhádnout, o jakou klasiku se jedná. Tinyfolks mají ve své genetické informaci velkými písmeny zapsáno dědictví Darkest Dunegonu, jedné z nejlepších taktických strategií posledního desetiletí. Jen namísto tísnivé atmosféry se vám u Tinyfolks spíše vybaví vzpomínky na hraní na klasickém Game Boyi.

Stejně jako jejich slavnější inspirace i Tinyfolks vám svěří na starost naverbování a vytrénování skupiny bojovníků. Důvod pro to vše je jediný – jako právoplatný vládce zdejšího království totiž musíte porazit s pomocí vašich spolubojovníků temné síly a vrátit se zpátky na trůn. Ve vašem snažení vám přitom nejvíce pomůže rozvážné plánování. Všechny akce totiž trvají čas, kterého nemáte nazbyt. Na trůn se totiž musíte vrátit za sto padesát herních dní.

Své Tinyfolks můžete tvarovat do patnácti různých profesí. Bojovníci můžou využívat patnáct různých zbraní a přes dvacet unikátních artefaktů, jež vám dodávají množství různých bonusů. Z lehkého vysílání vašich nejsilnějších poddaných se tak během chvilky stává složitá kombinatorika. Při jejím řešení je pak jen těžké uvěřit tomu, že Tinyfolks jsou dílem jediného, nadmíru talentovaného vývojáře.

  • Vývojář: Pierre Vandermaesen
  • Čeština: ne
  • Cena: 3,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 3 GB operační paměti, grafická karta GeForce GT 630, 200 MB volného místa na disku

 Hru Tinyfolks můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,
.