Zavřít reklamu

Že je nový iPhone 11 Pro schopný natáčet skutečně kvalitní videa, se od debutu telefonu potvrdilo už několikrát. Ne náhodou jej prestižní web DxOMark označil za nejlepší smarpthone roku 2019 pro natáčení videa. Nyní schopnosti telefonu ukazuje i samotný Apple ve videu, které kompletně natočil právě na svoji nejnovější vlajkovou loď s přídomkem Pro.

Video nese název „Snowbrawl“ (volně přeloženo „Koulovačka“). O poznání zajímavější je ale jméno režiséra, který za minutu a půl krátkým snímkem stojí. Je jím David Leitch, který má na svědomí například filmy John Wick či Deadpool 2.

A právě práce zkušeného režiséra je na videu více než znatelná. Jednotlivé scény jsou opravdu kvalitně natočené a kolikrát je těžké uvěřit, že byly pořízeny jen na telefon. Samozřejmě do jisté míry hrála roli postprodukce a použitá technika, nicméně i tak je zajímavé vidět, čeho je iPhonem 11 Pro schopný v rukou profesionálů.

Spolu s reklamou zveřejnil Apple také video zachycující proces natáčení. V něm Leitch vysvětluje, že právě díky tomu, jak je iPhone 11 Pro ve srovnání s profesionálními kamerami malý a lehký, mohly vzniknout některé skutečně zajímavé scény. Filmaři například připevnili telefon na spodek saní nebo na víko, které hlavní aktéři používali jako štít při koulování. Při natáčení klasických scény pak byla použita další technika, zejména různé gimbaly a držáky na iPhone. Prakticky vše se natáčelo ve 4K rozlišení při 60 fps, tedy v nejvyšší možné kvalitě, kterou telefon od Applu nabízí.

.