Zavřít reklamu

Je to již nějaký ten pátek nazpátek, co jsme na našem magazínu uveřejnili poslední IT souhrn. Bohužel se nám do toho vložila jablečná konference, na které jsme se dočkali nových produktů a vydání nových operačních systémů. O všech těchto věcech jsme se vám neustále snažili každý den přinášet nejvíce informací, které by vás mohly zajímat. Studna už však relativně vyschla a přesně proto se vracíme s tradičním IT souhrnem, který tady opět bude do té doby, dokud Apple nepředstaví nějaké nové služby či produkty. V tomto souhrnu se společně podíváme na novinky v aplikaci od Benziny a řekneme si více o natáčení druhé série jablečného seriálu The Morning Show.

Aplikace Benzina konečně podporuje platby Tankartou

Pokud se rozhodnete v České republice natankovat, tak máte k dispozici hned několik různých čerpacích stanic. Většina z nás má jednu oblíbenou stanici, na které tankujeme nejčastěji. Zásadní je samozřejmě u čerpacích stanic kvalita samotného paliva, až poté bychom se měli zabývat případnou možností občerstvení či zakoupení nějakých věcí či možným věrnostním programem. Takový věrnostní program, který mají snad všechny čerpací stanice, má i Benzina – a nutno podotknout, že tato síť čerpacích stanic má snad jeden z nejlepších, tedy z mé zkušenosti. U Benziny si totiž můžete pořídit tzv. Tankartu, kterou si můžete různými způsoby dobíjet. Pokud na čerpací stanici od Benziny zaplatíte touto Tankartou, tak získáte palivo s výraznou slevou, až 1 Kč na litr. Později Benzina přišla s možností QR plateb přímo u stojanu pomocí klasické platební karty, celému tomuto systému však bohužel nějaké věci chyběly.

benzina aplikace
Zdroj: App Store

Benzina sice již před několika měsíci přišla se zmíněnou možností QR platby, bohužel ale nebylo možné zaplatit pomocí Tankarty. To znamená, že pokud jste chtěli získat slevu na palivo, tak jste stejně museli vejít přímo do prodejny a Tankartou zaplatit klasicky u terminálu. Nedávno jsme se však konečně dočkali aktualizace aplikace Benzina, která všechny tyto nedostatky konečně opravuje. Nově se můžete v rámci aplikace Benzina připojit k vlastnímu účtu, který lze poté kromě klasické platební karty spojit také se všemi Tankartami, které máte. To znamená, že si konečně můžeme u QR platby vybrat, zdali chcete zaplatit platební kartou, anebo Tankartou. Vzhledem k tomu, že si finance na Tankartu můžete dobít jednoduše klasickým převodem, tak to znamená, že pro zaplacení pohonných hmot už se na Benzině nemusíte vůbec bavit s obsluhou, a dokonce nemusíte ani vstoupit do prodejny, což je nejen v momentální koronavirové situaci vítané.

To ale rozhodně není všechno, s čím nová aktualizace aplikace přišla. Kromě toho, že můžete využít Tankartu pro levnější tankování pohonných hmot, tak se Benzina rozhodla přidat také klasický věrnostní program, ve kterém sbíráte body, potažmo koníky. Jednoho koníka získáte za každou jednu utracenou korunu, což se rozhodně vyplatí. Za koníky si poté můžete v současné době zakoupit občerstvení, později se snad portfolio produktů, které můžete za bodíky vyměnit, rozroste. Dobrou zprávou je, že za registrování do aplikace dostanete ihned uvítací bonus 2500 koníků. Stačí tedy natankovat za dalších 500 korun, a poté už si můžete vybrat svou první „výhru“. Koníky poté uplatníte tak, že si v aplikaci otevřete svůj jedinečný QR kód, který poté ukážete obsluze u pokladny. Aplikace Benzina mimo těchto nových funkcí dokáže také zobrazit zůstatek na kartách, společně s mapou nejbližší Benziny a mnoho dalšího. Pokud patříte mezi jedince, kteří na Benzině tankují nejraději, tak je zmíněná aplikace jednoduše řečeno „must-have“.

Natáčení druhé série The Morning Show bude již brzy pokračovat

Prakticky každý z nás má nějaký oblíbený seriál či pořad. Dost možná jste právě tento rok, a to klidně už před několika měsíci, očekávali příchod nové série vašeho oblíbeného pořadu. Jak ale jistě víte, tak nám do celého tohoto procesu vstoupil koronavirus, který jednoduše řečeno zamrazil celý svět. Kromě toho, že se zavřely všemožné továrny a lidé byli nuceni často zůstat doma v karanténě, tak se samozřejmě pozastavil také filmový průmysl. Prakticky veškeré seriály, které letos slibovaly nové série, byly nutné provést odložení, a to často rovnou o několik měsíců na další rok. Naprosto stejně to je i v případě The Morning Show od samotného Applu – ano, i samotná jablečná společnost, která se řadí mezi největší společnosti na světě, musela respektovat veškerá nařízení, která vznikla s koronavirem. Dobrou zprávou však je, že se filmový průmysl pomaloučku polehoučku (snad) začíná vracet do původních kolejí. Podle dostupných informací by již 19. října mělo dojít k pokračování natáčení druhé série zmiňovaného seriálu. Datum vydání druhé série The Morning Show samozřejmě není znám, rozhodně je ale skvělé, že se věci začínají hýbat.

.