Zavřít reklamu

Téměř před rokem jsme psali o projektu Galileo – robotickém otáčecím držáku pro iPhone – a nyní můžeme informovat o tom, že se Galileo zanedlouho dostane do prodeje.

Na serveru Kickstarter, který slouží jako platforma pro financování projektů, projekt Galileo sedminásobně překročil svůj vytyčený cíl, získal 700 tisíc dolarů, a tak bylo jasné, že půjde do výroby.

[related-posts]

Členové společnosti Motrr, která za Galileo stojí, se proto vydali do Číny, aby zajistili výrobu a také přepravu svých nových produktů, které dosud v takovém počtu nevyráběli. Tvůrci robotického držáku, díky kterému lze iPhonem na dálku neomezeně rotovat a otáčet, se zavázali, že dohlédnou na co možná největší kvalitu vyrobených produktů.

Jelikož byl Galileo představen několik měsíců před iPhonem 5, objevilo se plno otázek, zda bude nejnovější jablečný telefon s robotickým držákem nějakým způsobem kompatibilní. Vývojáři přiznali, že se jim příliš nehodilo, když se iPhone 5 objevil v polovině vývoje, a chtějí se aktuálně soustředit především na 30pinové řešení, které slíbili. S Lightning konektorem je to také mnohem složitější s licencováním a ačkoliv již Motrr zažádali o vše potřebné, prozatím se nedočkali schválení.

Další možností by nicméně mohl být Galileo s Bluetooth, pak by odpadla potřeba Lightning konektoru, nicméně kvůli tomu by potřeboval držák trochu upravit, a to také nebude hned. Využít by se pak ale v Galileo mohlo i mnoho dalších přístrojů s Bluetooth (GoPro apod.), nejen iPhone. Jedinou nevýhodou Bluetooth verze by byla nemožnost nabíjení připojeného přístroje.

V neposlední řadě také Motrr oznámili, že vydali pro Galileo SDK, které umožní vývojářům třetích stran ušít aplikace přímo na míru robotickému držáku.

.