Zavřít reklamu

Fanoušek filosofie, umění a vědy snažící se hledat analogie v produktech Apple.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Tak to je asi antireklama. 10x kliknout nez si neco pustim, a pak tam jede nejaky hit asi pro nasi mensinu.

  Sám zatím s Apple Music žádné zkušenosti nemám, z videa mi ale postup při výběru skadby nijak příliš komplikovaný nepřišel. Množství klepnutí na displej bylo dáno prostě tím, že vybírala, co si pustit z více možností (postupně specifikovala užší kritéria).

  AM také používám, už od samého začátku, a velmi logické a vůbec ne otravné je např. jak se musí přepínat mezi vyhledáváním ve vlastní hudbě/playlistech a v AM + celkově je vzorem jednoduchosti spousta zbytečných vnořených nabídek od nikud nikam a pro nic za nic. Super je doba, než se vůbec spustí song (už to z dřívějších mnoha sekund podstatně stáhli, ale takové Spotify jede okamžitě), super je jak dodnes spolehlivě neumí řešit duplikáty v playlistech, a také miluji když mažu něco z playlistu a smaže se mi to i v jiném (ale třeba taky ne, to je podle nálady) a mohl bych výčtem nesmyslů, nedodělků a bugů dlouho pokračovat…

  Ale chápu, že u Applu je dnes třeba být rád už za to, že aplikace nemrzne a prostředí na iPhone 6s se trhá jen v rozumné míře.

  A bokem bych ještě dodal, že nejspíš nebude mít smysl polemizovat nad (opět) absolutně nezvládnutou další hudební sociální sítí a celkově interakcí mezi uživateli AM, která je jednoduše naprosto nulová, a tím nejhorší ze všech velkých streamovacích služeb, přestože i tento aspekt Apple při uvedení zdůrazňoval a chtěl útočit i na takový SoundCloud. Baví mne také to údajně unikátní rádio Beats 1, které mělo prý hrát moderní všežánrovou hudbu, přitom co jsem to kdy pustil, slyším tam prakticky výhradně opičí skřeky podobné těm ve videu.

  No co se hudby v rádiu týče asi nemáte vkus na moderní muziku.
  Co se tech bugů a td týče nic takového na 6s Plus nemám a aplikace jede plynule.
  Hudbu si převážně stahuji po albech které si vyhledám nebo používám výběr – obojí je u Spotify horší. A z tohoto zpustíte hudbu na jedno kliknutí.
  Spotify a AM oboje je jine na ovládání. Kdo AM pouziva jako Spotify narazí, to samé platí o Spotify. Za mne je AM lépe integrované a jednodušší.

  Vždy se dá zlepšovat. Nějaké bugy se v AM najdou, ale celkově se mi i tak jeví (pro uživatele iPhonu) jako jasná volba. S rychlostí streamovaní žádný problém nemám, aplikace je dobře integrovaná a prostředí má dostatecně přehledné.

  Také potřeba rasisticky se navážet do fanoušků jiných hudebních žánrů než je ten můj se zatím nedostavuje.

  Odpovím oběma najednou a vzhledem k reakcím už jen v bodech.

  Nemyslím si, že vkus na moderní hudbu = nonstop příděl černé hudby (hip-hopu/rapu).

  Pokud vám aplikace jede zcela plynule, vč. scrollování v obsahu AM či v playlistech, tak se jednoduše jedná o lež.

  Rychlost streamování a integrace aplikace – dříve nenacachovaná/nestažená hudba rozhodně nejede hned, to je opět nepravda, a nemá to nic společného s připojením ani ničím takovým, to mám dávno ověřeno a stěžuje si na to spousta lidí.

  Oblíbené téma rasismus – ano, vím, bílý Evropan aby se dnes za svůj původ pomalu styděl. Ten je rasistou už tím, že se dovolil narodit. Černošskému skuhrání (naposledy jsem velmi emotivní viděl na Oscarech) na nespravedlivý svět a nerovné příležitosti je třeba se podřídit na všech frontách. Ideálně nonstop hip-hopem z Beats 1 do uší a větší diverzitou ve firmách jako je třeba Apple – na základě barvy pleti a kdo ví čeho ještě, nikoliv na základě znalostí, tohle samozřejmě vůbec není rasismus.

  *Opomněl jsem tu integraci aplikace v předposledním odstavci – asi i proto, že mi nějak není jasné, v čem je intergace aplikace AM lepší než třeba Spotify.

  Mám Android. Zkoušel jsem AM Beta. Vedle Spotify to bylo to až komicky amatérské. Ale byla to beta, takže teď nevím. Zůstal jsem u Spotify. Hlavní důvod je, že mám Spotify v mobilu, na desktopu a v Smart TV. Můžu pustit písničku na desktopu a pak třeba přehrávání přepnout na mobil. Nebo obráceně. Na mobilu si v křesle vybírám písničky a hraje mi to z velkýho komplu, který je připojen na pořádny bedny. A taky na Smart TV je to docela bomba.

celý text

Čtěte více.