Zavřít reklamu

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=fK_zwl-lnmc“ width=“640″]

Před několika dny Taylor Swift na svém Twitteru zveřejnila novou reklamu na Apple Music. Doplnila ji pouze několika hashtagy a slovy „Založeno na skutečných událostech“.

Reklama má podobu minutového videa. Zpěvačka si v něm nejdříve nasazuje sluchátka a na streamovací službě Applu vybírá playlist sestavený pro běhání označený #GYMFLOW. To je doplněno jejím vnitřním monologem komentujícím nechuť ke kardiovaskulárnímu cvičení.

Playlist je plný hip-hopových skladeb s názvy jako (v překladu) „Nemám rád“, „Odporný“ a „Jsem boss“. Taylor pouští první skladbu, „Jumpman“ od Drakea a Future.

S agresivním výrazem ve tváři se dává do běhu na běžeckém pásu a rapuje spolu s umělci. Netrvá dlouho a její ruce vykonávají skoro více (rozhodně různorodější) pohybů než její nohy. Jenže, zatímco Taylor je známá mimo jiné svými specifickými tanečními kreacemi při poslechu černošské hudby, běžecké pásy jsou mimo jiné známé svou zrádností. Kombinace obojího má za výsledek popovou hvězdu ležící na zemi, ne kvůli vyčerpání.

Možná je nečekané, že nebezpečí úrazu má být pozitivní reklamou. Ta ale neobsahuje žádný komentář o tom, že by publikum nemělo viděné zkoušet doma – za pointu se dá tedy považovat spíše to, když Taylor, snad plná odhodlání, zvedne hlavu ze země a pokračuje v rapu (jestli se vrátí na běžící pás už nezjistíme). To následuje už jen černá plocha s bílým nápisy „Rušivě dobré“, „Všechna hudba, kterou chceš“ a logo Apple Music.

.