Zavřít reklamu

Po včerejší keynote do Apple Storů dorazily také novinky z kategorie příslušenství. Ty se přirozeně týkají především nových produktů, ale některé z nich mohou potěšit i uživatele stávajících zařízení.

Nová pouzdra pro iPhony

Apple včera představil nový čtyřpalcový iPhone s označením SE (Special Edition). Příjemnou zprávou je, že tento telefon bude pasovat do již existujících krytů a pouzder určených pro iPhone 5 a 5S. I tak ale do nabídky dvě nové barevné varianty krytu přibyly. iPhone SE budete moci chránit v koženém pouzdře za 1 190 korun, přičemž mezi nové barevné varianty patří černá a půlnočně modrá.

Nových barevných variant se dočkala také silikonová a kožená pouzdra pro iPhone 6/6S i větší 6/6S Plus. Silikonová pouzdra pro iPhone 6S (999 korun) a 6S Plus (1 190 korun) jsou nyní v následujících barvách: bílá, kamenně šedá, žlutá, meruňková, světle růžová, starobílá, půlnočně modrá, levandulová, šeříkově modrá, královská modrá, mátově zelená, uhlově šedá, oranžová, červená (Product)RED.

iphone-cases-2016_2

Kožená pouzdra pro iPhone 6S (1 290 korun) a 6S Plus (1 490 korun) najdete v nabídce v těchto barvách: sedlově hnědá, měsíčkově žlutá, půlnočně modrá, bouřkově šedá, námořní modrá, hnědá, černá, šedorůžová, červená (Product)RED.

Náhradní hroty a USB-C kabely pro iPady

Apple včera představil také menší variantu iPadu Pro a je logické, že spolu s ním přichází také specifické příslušenství, které jeho schopnosti ještě rozšíří. Do obchodu dorazí menší klávesnice Smart Keyboard, která se k iPadu Pro připojuje skrze speciální Smart Connector a poslouží zároveň jako pouzdro. Její cena je stanovena na 4 490 korun (o 500 korun levnější než k velkému iPadu Pro).

K dispozici jsou pro 9,7palcový iPad Pro samozřejmě také klasická pouzdra bez klávesnice, mezi kterými najdeme tradiční Smart Cover (1 490 korun) a také silikonové pouzdro chránící záda a hrany (2 090 korun). Oba typy pouzder jsou k dispozici v následujících barvách: bílá, kamenně šedá, žlutá, meruňková, světle růžová, půlnočně modrá, levandulová, šeříkově modrá, královská modrá, mátově zelená, uhlově šedá, červená (Product)RED.

ipad-cases2016

Výkonné iPady Pro pak jistě využijí i několik nových kabelů a konektorů. Lightning/USB 3 adaptér fotoaparátu (1 190 korun) umožní dokonce připojit i mikrofon, což mnoho uživatelů postrádalo. U 12,9palcového iPadu Pro tento adaptér podporuje přenosové rychlosti USB 3, menší iPad Pro zatím používá pouze USB 2. Lightning čtečka SD karet z fotoaparátu stojí 899 korun.

Také menší iPad Pro podporuje speciální stylus Apple Pencil, který stojí 2 990 korun, a nově si k němu můžete dokoupit náhradní hroty – čtyři kusy za 579 korun.

pencil-hroty

Apple sice zatím nasadil USB-C pouze do 12palcového MacBooku, nicméně podle všeho plánuje tento nový standard začít rozšiřovat napříč celým portfóliem. I proto nyní představil metrový (729 korun) a dvoumetrový (999 korun) Lightning/USB-C kabel. Ten umožňuje rychlé nabíjení a bleskový přenos souborů ze zařízení s USB-C portem, mezi něž patří právě 12palcový MacBook. Platí ale výše zmíněné, že přenosových rychlostí USB 3 dokáže zatím využít jen velký iPad Pro.

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.