Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Hodinky jsou pro lidi jako doplněk nezbytné, protože představují váš styl a smysl pro módu. Hodinky jsou v různých velikostech, ale znáte nejběžnější tvary pouzder hodinek? Mezi mnoha tvary hodinek, které si okamžitě vybavíte, je kulatý, ale hodinářský průmysl se ve srovnání s jinými odvětvími rychle rozvíjí. V současné době mají hodinky různé podoby. Tento článek podrobně vysvětlí běžné formy hodinek na trhu, aby vám pomohl porozumět různým tvarům.

Běžné tvary pouzdra na hodinky

Při zkoumání designu hodinek rozebíráme design číselníku, barvy, kovy a funkce. Tvary pouzdra hodinek jsou však často přehlíženy. Různé tvary hodinek představují různé styly a vkus. Z tohoto důvodu jsme pro vás udělali výběr běžných tvarů hodinek. Začněme tím nejběžnějším.

Kulaté hodinky

Jako nejviditelnější tvar pouzdra jsou kulatá pouzdra hodinek zdaleka nejoblíbenější a nejběžnější, se stejnými rozměry ve všech směrech. Byl to první typ náramkových hodinek, který byl uveden na trh, protože měl typický tvar a nabízel nejjednodušší způsob, jak odečítat čas. A co víc, ozubená kola a kolečka, která pohánějí pohyb, jsou kulatá, takže se snadno usadí do kulatého tvaru. Tyto hodinky lze používat pro každodenní použití a přicházejí v elegantnějších provedeních od velkého množství výrobců. To je důvod, proč se kulaté pouzdro na hodinky nachází na různých funkcích hodinek, jako jsou chronografy, outdoorové hodinky až po společenské hodinky.

Čtvercové hodinky

Čtvercové hodinky se čtyřmi stejnými stranami byly mnohem běžnější na počátku a v polovině 20. století. Hranaté hodinky jsou velmi stylové a přicházejí v mnoha různých stylech. Jak šel čas, výrobci hodinek využili popularity čtvercového tvaru pouzdra hodinek a použili tento tvar pro hodinky, jako jsou sportovní hodinky. Proto je lze použít pro zvláštní příležitosti. Čtvercové hodinky jsou jedinečné a obvykle stojí za to věnovat druhou nebo více pozornosti.

Obdélníkové hodinky

Obdélníkové hodinky jsou také poměrně rozšířené. Stejně jako čtvercové hodinky jsou i ty obdélníkové spojeny s počátkem 20. století. Jeho historie sahá až do roku 1917, kdy mnoho hodinářských nadšenců označovalo hodinky obdélníkového tvaru jako tanky. Kromě osobního vkusu jsou obdélníková pouzdra známá svým elegantním a elegantním vzhledem; proto se tento tvar nejčastěji používá u společenských hodinek, které lze nosit na ozdobných večírcích pro speciální události. V dnešní době jsou považovány za relikvie a nejsou příliš běžné, ale stále je vidíme na honor 5. Obdélník se ukázal jako věčný tvar a je o něco zeštíhlující než tradiční kulatý tvar.

Polštářové hodinky

Polštářkový tvar pouzdra hodinek je posledním tvarem na tomto seznamu a je nepochybně jedinečným tvarem pouzdra hodinek. Tato pouzdra jsou velmi podobná hranatým hodinkám, pouze mají zakroužkované okraje. Mnoho lidí je nazývá jako veverka, protože má čtvercový profil, ale zaoblené hrany. Pouzdra na polštáře se shánějí hůře než jiné zmíněné tvary. Jsou téměř mostem mezi kulatými a čtvercovými pouzdry a poskytují jedinečný vzhled, který se hodí k mnoha příležitostem a stylům. Často se používají v potápěčských hodinkách a někdy je lze vidět u společenských hodinek.

Závěrečná slova

V barevném světě existuje několik tvarů hodinek a vy byste měli jít kolem a zkoumat, co se vám líbí a nelíbí. Ať už máte kulaté nebo hranaté pouzdro, všechny hodinky jsou navrženy se zvláštním záměrem a kreativitou, která to podporuje. Až budete příště vybírat nové hodinky jako dárek pro sebe nebo své blízké, neberte v úvahu pouze řemínek nebo materiál. Věnujte prosím pozornost tvarům pouzdra, abyste si mohli vybrat jedinečný, který bude odrážet váš styl.

.