Zavřít reklamu

Společnost Samsung si své nejlepší OLED displeje obvykle nechává pro sebe. V případě svých nejnovějších skládacích OLED panelů ale, zdá se, udělal výjimku. Korejský konkurent Applu totiž zaslal vzorky svých skládacích displejů společnostem Apple a Google. Úhlopříčka displejů, které Samsung Display rozeslal, činí 7,2 palce. Panely jsou tedy o 0,1 palce menší než ty, které firma použila u svého Samsung Galaxy Fold.

Zdroj, obeznámený s problematikou, uvedl, že má informace o poskytnutí „soupravy skládacích displejů firmám Apple a Google“. Cílem je především  rozšířit odběratelskou základnu pro tento typ panelů. Zaslané vzorky displejů by měly posloužit inženýrům k prozkoumání možností příslušné technologie i k inspiraci k nápadům pro další využití těchto panelů.

Koncept skládacího iPhonu:

Samsung Display podle dostupných zpráv zkoumá půdu pro možné podnikání s ohebnými OLED displeji a hledá nové potenciální odběratele. Jde v tomto směru o významnou změnu, protože Samsung se minimálně v posledních dvou letech o své OLED displeje s nikým nedělil. U skládacích panelů ale nejspíš neočekává stejný dopad, jaký měly OLED panely.

O technologii skládacích displejů se sice mluví již delší dobu a ještě před prvními vlaštovkami od Samsungu kolovaly po internetu nesčetné koncepty, jedná se ale stále ještě o příliš čerstvou novinku. Tím, že se Samsung o své skládací displeje podělí s Googlem a Applem, by mohl potenciálně rozšířit možnosti jejich využití. Kromě Samsungu oznámil příchod skládacího smartphonu také Huawei – v jeho případě se jedná o model Mate X. Na to, zda se tato novinka v praxi vůbec osvědčí, si ale ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

foldable iPhone X concept

Zdroj: iPhoneHacks

.