Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme náš pravidelný souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč o ceně a displeji Apple Watch Ultra 2. generace, o skládacím MacBooku a o tom, že iPhone možná bude v budoucnu schopný usnadnit nám počítání kalorií.

Apple Watch Ultra 2 cena

Magazín Forbes přinesl v průběhu uplynulého týdne zajímavou zprávu, týkající se budoucích Apple Watch Ultra 2. generace. Podle této zprávy by příští generace těchto chytrých jablečných novinek měla být vybavena novou technologií, která se výrazně podepíše na výši ceny. Forbes s odvoláním na DSCC uvádí, že by druhá generace Apple Watch Ultra měla být mimo jiné opatřená větším microLED displejem. Právě ten má znatelně ovlivnit konečnou cenu hodinek. Forbes uvádí, že cena microLED displeje může být až pětinásobná oproti LTPO OLED panelu, který se nachází na současné verzi Apple Watch Ultra. Cena hodinek by tak teoreticky mohla překročit 799 dolarů. microLED technologie má samozřejmě spoustu výhod, mezi které patří i výrazně lepší jas nebo energetická účinnost. Zatím nepanuje příliš jasno v tom, kdy by měl Apple představit své Apple Watch Ultra 2. Pokud je skutečně chce vybavit microLED displejem, je možné, že se jejich příchodu dočkáme až v roce 2025.

Budoucí iPhone coby dietní policie

Poměrně bizarní, nicméně zajímavá spekulace se objevila v souvislosti s budoucími iPhony. Ty by totiž podle nedávno registrovaného patentu mohly umět ještě lépe rozpoznat, co a kdy jejich majitel jí, a poskytnout mu náležitou zpětnou vazbu. Jedná se o patent na technologii, která iPhonu umožňuje detekovat zvuky žvýkání a následně vyzvat uživatele k tomu, aby zaznamenal, co právě jí. Zmíněný patent, který nese název „Augmented Reality Calorie Counter“, by teoreticky mohl součástí snahy společnosti Apple o rozšíření stávajících služeb a funkcí, souvisejících s fitness a zdravím. S pomocí rozšířené reality a dalších technologií by navíc iPhone mohl být schopný z fotografie vypočítat přibližnou velikost porce a lépe tak určit počet kalorií, obsažených ve vyfoceném jídle. Technologie samozřejmě také rozpozná, o jaké jídlo by se mohlo jednat. Nechme se překvapit, zda Apple skutečně tento patent využije v praxi, a pokud ano, jakou toto využití bude mít finální podobu.

iPhone patent kalorie

Skládací Apple produkty

Spekulace o tom, že by Apple mohl uvést na trh skládací produkty, neutichají ani po letech. Minulý týden opět nabraly na intenzitě, když analytik Ross Young uvedl, že cupertinská společnost chystá na rok 2025 20.5″ MacBook Pro se skládacím displejem. Naopak zvěsti o tom, že by mohl být v průběhu příštího roku představen skládací iPad, vzaly víceméně za své, a popřel je také samotný Ross Young. Pravdou je, že společnosti Apple byly již v minulosti uděleny patenty na rozměrnější notebook se skládacím displejem – jak ale z praxe víme, samotné patenty nejsou v žádném případě zárukou, že Apple skutečně vydá byť jen jediný skládací produkt.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.