Zavřít reklamu

Na vyhledávání spojů hromadné dopravy a jízdní řady používá každý něco jiného, jelikož u nás existuje hned několik možností. Nejnovějším hráčem je Seznam.cz, který spustil betaverzi vlastních Jízdních řádů a nechybí jim ani aplikace pro iPhony.

Na jízdní řády v České republice jsou aktuálně zřejmě nejvyužívanější aplikace jako IDOS, CG Transit či Google Maps. Obecně však je na našem trhu problém v tom, že veškerá zdrojová data jízdních řádů pro Českou republiku má firma Chaps a přes velké protesty konkurence drží monopol.

Seznam.cz s Chaps různými cestami včetně soudní bojuje sedm let a přestože zatím neúspěšně, dokázal vypustit alespoň betaverzi vlastních jízdních řádů.

seznam-jizdnirady4

Jízdní řády od Seznamu najdete jednak jako samostatnou webovou službu na seznam.cz/jizdnirady, ale především také v App Storu pod aplikací Pubtran, jež dosud existovala jen pro Android. Seznam ji nově přenesl také na iOS a vyhledávání je tak velmi snadné i z mobilu.

Seznam své Jízdní řády logicky propojil s mapovými podklady z Mapy.cz, což znamená, že se na celé spojení můžete podívat také na mapě a zároveň vám Jízdní řády předloží kompletní informace včetně času na přesun a najdou nejbližší zástavku od místa, kam se potřebujete dostat.

Co se týče aplikace Pubtran jako takové, je velmi jednoduchá. Na hlavní obrazovce máte vyhledávací pole, kde můžete specifikovat, jakými prostředky (ne)chcete cestovat, a integrované Jízdní řády vám už pak předloží ideální spojení. U pražského metra je příjemné, že vám zároveň Pubtran ukáže, do jakého vagonu je nejvýhodnější nastoupit, když například přestupujete.

pubtran

Pokud vám nabízený vlak ujede nebo se chcete podívat, jaké jsou další možnosti, stačí na daném spojení přejet prstem zprava doleva a vidíte další v pořadí. Pokud byste v případě pozdějšího odjezdu již nestihli navazující metro, tramvaj, autobus či cokoliv dalšího, zabarví se následující spojení pro upozornění červeně. Opět ale stačí jen přejet prstem, dokud se nedostanete na to, které navazuje.

Také Seznam již pak v mobilní aplikaci nabízí nákup elektronických jízdenek tam, kde je to možné, takže ani tady už nebudete potřebovat jinou aplikaci. A pokud cestujete do zahraničí, mohou potěšit kompletní jízdní řády pro Švýcarsko a také vybraná města ve Španělsku, Itálii a Francii.

[appbox appstore 1005549504]

.