Zavřít reklamu

Zatímco na Apple Pay stále čekáme, Komerční banka ode dneška nabízí svým klientům možnost platit bezkontaktně prostřednictvím konkurenčních služeb Garmin Pay a Fitbit Pay. Obě platební metody jsou dostupné na vybraných modelech chytrých hodinek Garmin a Fitbit. Tím se tak bezkontaktní platby skrze chytré příslušenství poprvé dostávají i mezi české Apple uživatele, protože obě služby je možné nastavit v aplikaci na iPhonu. Komerční banka ale také prozradila, že jich brzy chce spustit Apple Pay.

Už více než rok mají Android uživatelé možnost platit svými smartphony prostřednictvím Google Pay. Letos v září se pak nabídka služeb značně rozšířila a MONETA Money Bank začala jako první tuzemská banka podporovat Garmin Pay a Fitbit Pay. Nyní se k ní přidává také Komerční banka, jež umožňuje v aplikacích Fitbit a Garmin Connect přidat majitelům příslušných modelů chytrých hodinek debetní nebo kreditní kartu. Uživatelé pak mohou snadno platit svými hodinkami na bezkontaktních terminálech u prodejců.

Garmin Pay je k dispozici pro modely Garmin Vívoactive 3, Forerunner 645, Fénix 5 Plus a D2 Delta. Fitbit Pay podporují hodinky modelových řad Ftbit Ionic, Versa a nově i chytrý náramek Charge 3.

Nicméně i s Apple Pay se počítá. Monika Truchliková, která v Komerční bance vede oddělení Tribe Cash, Cards and ATMs přislíbila, že už brzy by měla banka platební službu od Applu nabídnout svým klientům:

„Aplikace pro hodinky Garmin a Fibit zapadá do naší inovační vlny, kterou jsme zahájili v roce 2016, například platbami chytrým telefonem s následným přechodem na Google Pay, přihlašováním a potvrzováním transakcí v mobilním bankovnictví otiskem prstu nebo Face ID, ovládáním účtu přes Apple Watch apod. Tuto vlnu bychom chtěli v brzké době završit spuštěním Apple Pay.“

Kdy přesně by měla být Apple Pay na českém trhu dostupná, nemohou banky prozradit. Podle některých informací bychom se ale spuštění mohli dočkat už začátkem roku, pravděpodobně na přelomu ledna a února. Že je zahájení podpory Apple Pay v Česku skutečně na spadnutí dokazuje i testování, které banky v předchozích měsících prováděly. Například Komerční banka tak omylem  některým klientům službu na několik hodin zpřístupnila.

Apple Pay Apple Watch
.