Zavřít reklamu

Je to již taková hezká každoroční tradice. Sezóna okurek a úniků informací z firmy Apple klepe na dveře. Termín libovolné keynote nebo blížící se uvedení nového výrobku či modelu spolehlivě rozpoutá smršť různých, poměrně často i protichůdných fám, dohadů, informací a snímků zatím neuvedeného hardware či software.

Tajemství a úniky

Údajně uniklý iPhone 5S Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V minulosti se několikrát potvrdilo, že publikované snímky nových výrobku jsou pravé. Apple se nepodařilo uhlídat testovací kousky iPhone 4 a 4S. Poprvé se zaměstnanec Apple opil v baru a zapomněl v něm prototyp iPhone 4, který za 5000 dolarů získal server Gizmodo. V druhém případě se vietnamským obchodníkům podařilo koupit ještě neuvedený model 4S. Po těchto „průsacích“ Tim Cook prohlásil, že se společnost bude snažit ze všech sil zabránit úniku jakýchkoliv informací.

Firmě se daří udržet novinky před zraky nepovolaných, Apple si své tajemství bedlivě střeží. Příkladem budiž model iMacu z roku 2012, na první letošní keynote představené AirPort Time Capsule, AirPort Extreme a počítač Mac Pro. Nikdo nic netušil, o novinkách se prakticky ani nespekulovalo. Jedinou informací z Apple byl vzkaz: Těšíme se, až vám Mac Pro budeme moci ukázat.

Někdy ale údajně pravé snímky mohou sloužit jako žert. Své o tom ví „návrháři“ speciálních šroubů pro iPhone. To, co „náhodou“ pronikne na veřejnost, ale dosti často není náhoda. Určitou část těchto informací a dezinformací záměrně vypouští Apple. K tomu slouží spolehlivé kanály jako například The Wall Street Journal. Rádoby „úniky“ mohou sloužit k otestování reakcí uživatelů na připravované novinky.

Samostatnou kapitolou jsou blogy nebo weby, které prakticky nikdo nezná, ale přesto publikují informace a snímky o zatím neodhalených výrobků. Důvodem může být snaha publikovat senzační odhalení. Poměrně často se ale jedná pouze o zvýšení návštěvnosti.

V součastné době rozpoutává vlnu emocí několik uniklých fotografií různých dílů a dokonce i celého zatím neuvedeného modelu iPhone. Co to tedy znamená? Apple pravděpodobně finalizuje verzi, která již míří do výrobních linek. Velá vlna úniků nas teprve možná čeká.

Vzrušení pro elektronické fetišisty

Čas od času jsou publikovány snímky některých součástek, které se mají teprve objevit v budoucích výrobcích. Poněkud mne míjí tato vlna odhalování. Tohle je anténa nového telefonu? Tady tato součástka je kamera? A co je tak vzrušujícího na tištěném spoji? Jsou to jen dílčí součástky. Beta verze operačního systému? Dokud nemám v ruce finální výrobek, vyhýbám se jakémukoliv hodnocení. U Applu nejde čistě jen o hardware, ani pouze o software. Obě tyto části tvoří jeden nedílný celek. Známe možná jen dílčí kousky z celé mozaiky. Máme prostor nechat pracovat svoji fantazii. Já si ale nenechám si zkazit svoji podzimní nadílku překvapení.

Diskuze k článku

    Poslední odstavec? PERFEKNÍ!! Naprosto můj názor a líbí se mi, že ještě k tomu to přidal redaktor magazínu o Apple. Jen tak dál!! ;)

    No hlavně díky těmhle únikům jsou pak keynote hrozná nuda a nekoná se žádné wow. Poslední keynote toho byla důkazem, téměř nic neuniklo a po dlouhé době jsem si ji opět užil. I když se mi iOS7 hnusí v podobě v jaké je teď tak to nic nemění na tom, že žádný fetišista nikde neodhalil jak bude vypadat, jak vypadá chladič nového MacPro a podobně.

    Stačilo by kdyby některé bulvární appLeS weby o tom pořád jak jantaři dokola nepsali. :-)

celý text

Čtěte více