Zavřít reklamu

Jablečné služby začínají být čím dál populárnějšími – ať už se jedná o sledovanost druhé řady seriálu Ted Lasso či o počet sledujících živého vystoupení, které předvedl v rámci Apple Music Kanye West. Ať tak či onak je zde důležité především to, že je o služby nemalý zájem z řad uživatelů. Kanye West a Apple Music se spojili v exkluzivní přímý přenos z akce k uvedení Westovo připravovaného alba Donda. Stalo se tak minulý týden v Mercedes-Benz aréně v Atlantě, kdy byla událost streamovaná výhradně v této platformě.

Podle zprávy TMZ si událost naladilo na 3,3 milionu uživatelů, což by měl být téměř dvojnásobek dosud největších dosažených čísel. Aktuální rekord drželi Gucci Mane a Jeezy v rámci programu Verzuz, které sledovalo 1,8 milionů uživatelů sítě. Pokud byste v platformě hledali záznam z akce, hledali byste marně. Bude totiž uveřejněn až s vydáním alba Donda, které je naplánováno na 6. srpna.

 

 

Apple TV+ a druhá sezóna seriálu Ted Lasso 

Společnost Deadline uvedla, že platforma Apple TV+ vytvořila rekordy své sledovanosti v jeden den a ve sledovanosti přes víkend. Říká, že až 6× více lidí sledovalo premiérový díl druhé sezóny Ted Lasso než když loni začala ta první. Společnost také zmiňuje, že razantně narostly i sledovanosti ostatních seriálů jako je Schmigadoon, Mythic Quest a Physical. To navíc z prostého důvodu – uživatelé zkoumali, co jim síť vyjma Teda ještě nabídne.

Apple TV+ zavádí nové epizody seriálu Ted Lasso každý týden, druhá epizoda druhé sezóny bude vysílána již tento pátek 30. července. S dvanácti epizodami této sezóny tak nastane finále až v říjnu. V tomto období ale přijdou další „pecky“, například druhá série The Morning Show, sci-fi Foundation, nebo na festivalu v Sundance oceněný film CODA.

Léto je čas blockbusterů, kdy se i do kin valí ty největší hity roku. Zdá se, že Apple tedy chytil vlnu a s premiérou druhé sezony Ted Lass se trefil do černého. Je ale zřejmé, že úspěch značně podpořil, protože o tomto seriálu je teď slyšet z každého koutu a pravděpodobně se jedná o nejpropagovanější počin napříč streamovacími službami. Podle serveru JustWatch je Ted Lasso tahákem i v České republice. Seřazeno dle popularity vede před Physical, Lisey a její příběh, Schmigadoon a Home Before Dark. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více