Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Shazam se dočkal parádních widgetů

Apple v roce 2018 odkoupil společnost Shazam, která je zodpovědná za prakticky nejpopulárnější aplikaci pro rozpoznávání hudby. Od té doby jsme se dočkali řady parádních vylepšení, přičemž cupertinský gigant službu taktéž integroval do své hlasové asistentky Siri. Dnes jsme se dočkali vydání další aktualizace, která s sebou přináší parádní widgety pro snadnější práci s aplikací.

Zmiňované widgety přišly konkrétně ve třech variantách. Nejmenší velikost vám zobrazí poslední objevenou skladbu, větší, široká verze poté zobrazuje poslední tři objevené skladby, přičemž ta úplně poslední je zobrazena výrazněji, a největší čtvercová možnost zobrazuje poslední čtyři objevené skladby v podobném rozložení, jako u protáhlého widgetu. Všechny prvky se pak v pravém horním rohu pyšní tlačítkem Shazam, na které když klepnete, tak aplikace automaticky začne zaznamenávat zvuky z okolí pro rozpoznání přehrávané hudby.

Apple příští rok představí vlastní VR headset s astronomickou cenovkou

V poslední době se stále více hovoří o AR/VR brýlí od Applu. Dnes se na internetu objevily žhavé informace týkající se konkrétně VR headsetu, které pramení z analýzy renomované společnosti JP Morgan. Podle nejrůznějších zpráv by se po stránce designu neměl produkt výrazně lišit od dosavadních kousků, které již nějaký ten pátek na trhu najdeme. Vybaven by poté měl být šesti pokročilými čočkami a optickým LiDAR senzorem, jenž se postará o zmapování uživatelova okolí. Výroba většiny komponentů potřebných pro onen headset započne již ve čtvrtém kvartálu letošního roku. JP Morgan zároveň poodhalili i firmy z dodavatelského řetězce, zainteresované do výroby produktu.

O produkci příslušných čipů by se měl postarat gigant TSMC, čočky zajistí společnost Largan and Genius Electronic Optical a následné poskládání bude úkolem firmy Pegatron. Celý dodavatelský řetězec pro tento produkt je z drtivé části umístěn v Taiwanu. Horší to poté bude s cenovkou. Hned několik zdrojů předpovídá, že se Apple chystá přijít s high-end verzí VR headsetů obecně, což se na ceně samozřejmě podepíše. Už jen samotné náklady na materiál k výrobě jednoho kusu by měl překročit 500 dolarů (téměř 11 tisíc korun). Pro porovnání si můžeme uvést, že náklady na výrobu iPhonu 12 podle GSMArena činí 373 dolarů (8 tisíc korun), ale k dostání je až od necelých 25 tisíc korun.

Apple-VR-Feature MacRumors

S podobným tvrzením navíc přišel již před časem Mark Gurman z Bloombergu. Ten tvrdil, že VR headset od Applu bude podstatně dražší než jeho konkurenti a z hlediska ceny tak produkt budeme moci zařadit do pomyslné skupiny spolu s Macem Pro. Headset by měl být představen v prvním kvartálu příštího roku.

Ted Lasso byl nominován na Zlatý glóbus

Cupertinská společnost se nám před dvěma lety pochlubila se zbrusu novou platformou s názvem  TV+. Jak jistě všichni víte, jedná se o streamovací službu s originálním video obsahem. Ačkoliv čísly či oblíbeností Apple za konkurencí zaostává, jeho tituly nikoliv. Poměrně pravidelně si na internetu můžeme přečíst o nejrůznějších nominacích, mezi které se nyní přidává velice oblíbený komediální seriál Ted Lasso, jehož hlavní roli perfektně ztvárnil Jason Sudeikis.

Seriál se točí kolem prostředí anglického fotbalu, kde Sudeikis v roli muže jménem Ted Lasso zastává pozici trenéra. A to navzdory tomu, že o evropském fotbalu absolutně nic neví, protože v minulosti pracoval pouze na pozici trenéra fotbalu amerického. Aktuálně byl tento titul nominován na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší televizní seriál – Muzikál/Komedie.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.