Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Nadstandardní spolupráce s technologickým gigantem pokračuje. Poté, co počátkem loňského roku získala MONETA Money Bank jako vůbec první banka v Česku certifikát pro Apple Pay, může se pochlubit dalším prvenstvím. Její aplikace Smart Banka je totiž nyní kompatibilní s již kompletním ekosystémem „jablečných“ zařízení.

Kromě aplikace pro iPhone (iOS), iPad (ipadOS) nebo Apple Watch (watchOS) zavedla MONETA Money jako jedna z prvních bank na světě již v roce 2018 Bank Apple Business Chat umožňující klientům komunikovat s bankou přímo pomocí aplikace Zprávy (iMessage). Pozici lídra v digitalizaci bankovních služeb nyní MONETA Money Bank utvrzuje u uživatelů aplikace Smart Banka. „Nyní jsme plnohodnotné zobrazení aplikace Smart Banka rozšířili na operační systém macOS Catalina jako první banka na světě. Aplikace Smart Banka je funkční kromě Apple počítačů, telefonů, ipadů a hodinek také na Apple TV (tvOS), kde umožňuje zobrazit nabídku investic,“ říká Jakub Komenda, který vede vývoj Smart Banky. „Zaměřili jsme se na Apple ekosystém proto, že Apple uživatelé, ač jich je méně, jsou aktivnější a mají více takových zařízení,“ vysvětluje Jakub Komenda, a dodává: „Díky Smart Bance optimalizované pro MacBook je potvrzení platby kartou na internetu ještě pohodlnější a proběhne přímo na MacBooku, kam přijde push notifikace k potvrzení PINem nebo otiskem prstu.“ A doplňuje, že do Smart Banky jako první bankovní aplikace v ČR byl implementován virtuální hlasový asistent Siri, např. pro dotaz na zůstatky na účtech nebo QR kód, a indexace ve vyhledávání spotlight.

moneta smart banka na vsech zarizenich

Ani ti, co „jablkům“ neholdují, nepřijdou v tomto roce zkrátka. Podporu Aplikace Smart Banka MONETA Money bank plánuje rozšířit i na další zařízení na bázi systému Android, ať už je to Chromebook nebo hodinky s OS Android Wear.

Mobilní aplikace Smart Banka od MONETA Money Bank je nejoceňovanější bankovní aplikací v České republice, využívá ji 70 % všech klientů, kteří jsou primárními klienty banky a mají chytrý telefon. Je jednou z klientsky nejlépe hodnocenou aplikací v App Store a Google Play. Aplikace Smart Banka je ke stažení zdarma na App Store i pro MacBook nebo Apple TV.

.