Zavřít reklamu

Podpora plaftormy HomeKit a technologie AirPlay 2 od Applu byla jedním z témat veletrhu CES již v loňském roce, kdy s touto novinkou přišli především výrobci chytrých televizorů. Tento trend pokračuje i na letošním ročníku CES – společnost Sony zde například v pondělí představila přepracovanou řadu svých plochých LED a OLED televizorů, z nichž všechny modely nabízí podporu HomeKit a AirPlay 2.

Zatímco podporu HomeKit a AirPlay 2 můžeme u těchto modelů televizorů Sony brát jako stoprocentní, o podpoře aplikace Apple TV bohužel (zatím) nepadlo na veletrhu ani slovo. Společnost Sony zavedla podporu platformy HomeKit a technologie AirPlay 2 u vybraných modelů svých chytrých televizorů z let 2018 a 2019 již v průběhu prosince loňského roku, dočkaly se ji ale také i nové modely.

Na veletrhu CES 2020 představila firma Sony řadu nových modelů svých chytrých televizorů ve variantách 8K LED, 4K OLED i 4K LED. Všechny modely se mohou pochlubit výrazně vylepšenou kvalitou zvuku i obrazu, a firma Sony vybavila modely své nové produktové linie obrazovým procesorem X1 Ultimate, který byl až dosud k dispozici pouze u high-endových modelů. Dále se budou nové modely moci pochlubit funkcí Sound-from-Picture Reality, díky které dochází k lepšímu sladění zvuku s obrazem, nebo funkcí Ambient Optimization, sloužící ke kalibraci kvality obrazu i zvuku. Nabídnou také podporu režimu Netflix Calibrated Mode, Imax Enhanced a Dolby Vision / Atmos.

Sony Smart TV
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Mezi letošní noviny patří například Master Series A9S – 4K OLED televizor s 48-palcovou obrazovkou, funkcí X-Motion Clarity, podporou Dolby Vision / Atmos a kompaktním hliníkovým stojánkem, díky kterému se vejde i do menších prostor. Nabídka společnosti Sony dále obsahuje řadu X950H a X900H, sestávající ze 4K LED televizorů s obrazovkami o úhlopříčce 85, 75, 65, 55 a 49 palců. Řada X900H se skládá z modelů střední třídy s úhlopříčkou obrazovky 55 a 65 palců, podporou Dolby Vision a Dolby Atmos a 120fps ve 4K. Řada Z8H sestává z 8K LED televizorů s úhlopříčkami obrazovky 85 a 75 palců. Detaily ohledně ceny a dostupnosti všech nových modelů zveřejní společnost Sony v průběhu letošního jara.

Sony Smart TV fb
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Cult of Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více