Zavřít reklamu

Před několika desítkami minut skončil panel společnosti LG konaný v rámci veletrhu CES 2020. Během prezentace společnost odhalila velké množství novinek, fanoušky Applu však potěší zejména příchod aplikace Apple TV do poměrně velkého množství chytrých televizí.

LG tak bude po Samsungu, Sony a TCL dalším výrobcem, jehož chytré televize dostanou oficiální podporu pro aplikaci Apple TV. Ta slouží jako jakási odlehčená softwarová náhrada za klasickou Apple TV tím, že jednak umožňuje sdílení informací z iPhonu/iPadu/Macu, zároveň však umožňuje přístup do knihovny iTunes či streamovací služby Apple TV+.

lg_tvs_2020 apple tv app support

LG aplikaci Apple TV uvolní pro většinu svých letošních modelů (v případě OLED řad dostane podporu všech 13 nově představených modelů). Kromě nich se však aplikace Apple TV v průběhu roku objeví také na vybraných modelech z roku 2019 a 2018. Konkrétní seznam podporovaných zařízení doposud zveřejněný nebyl, už tak na tom však bude LG s podporou lépe než taková Sony, která Apple TV uvolnila jen pro vybrané modely z roku 2019 a majitelé starších (i vrcholných) modelů měli smůlu.

LG OLED 8K TV 2020

Všechny nově představené chytré televize od LG podporují také protokol AirPlay 2 a platformu HomeKit. LG představilo i několik obrovských 8K modelů s uhlopříčkami od 65 do 88 palců. Letošní rok by mohl být v z pohledu Apple fanoušků v tomto ohledu poměrně zajímavý. Ti, kteří stále ještě nemají klasickou Apple TV, ji ve finále už ani nemusí potřebovat, neboť podpora pro softwarové řešení se stále rozšiřuje. Ano, aplikace jako taková nikdy zcela nenahradí (minimálně v nejbližší době) schopnosti a možnosti hardwarové Apple TV, mnohým však funkcionality aplikace budou zcela postačovat.

Zdroj: CES

.