Zavřít reklamu

Zatímco loni touto dobou se v médiích objevovalo čím dál více zpráv o tom, že je ta nebo ona událost z důvodu koronavirové pandemie zrušena, letos to alespoň částečně vypadá, že se věci začínají obracet k lepšímu. Návrat oznámili například pořadatelé populárního herního veletrhu E3, který se letos bude konat v první polovině června. Dobré zprávy přichází i od Microsoftu, který uživatelům rozdává slevové kódy v rámci služby Xbox Live.

Veletrh E3 je zpět

Mezi nejvýznamnější události v herním průmyslu patří bezesporu mezinárodní veletrh E3. Jeho konání bylo v loňském roce zrušeno z důvodu koronavirové pandemie, nyní je ale zpět. Společnost Entertainment Software Association včera oficiálně oznámila, že se veletrh E3 2021 bude konat od 12. do 15. června. Oproti předchozím ročníkům zde ale přece jen dojde k jedné vcelku očekávané změně – vzhledem k pokračující pandemické situaci se bude letošní ročník populárního veletrhu konat pouze v online podobě. Mezi účastníky můžeme najít subjekty jako Nintendo, Xbox, Camcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games, Koch Media a řadu dalších více či méně známých jmen z oblasti herního průmyslu. S konáním letošního ročníku veletrhu je spojená ještě jedna zpráva, která jistě mnohé potěší – vstup na virtuální událost bude totiž výjimečně zcela bezplatný, a proto se bude veletrhu moci zúčastnit prakticky kdokoliv. Společnost Entertainment Software Association zatím nijak nekonkretizovala, jak přesně bude virtuální verze herního veletrhu E3 2021 probíhat, v každém případě půjde ale jistě o zajímavou událost, na kterou stojí za to se podívat.

ES 2021
Zdroj: kotaku.com

WhatsApp chystá nástroj pro převedení záloh mezi Androidem a iOS

Když si lidé pořizují nový chytrý telefon, není ničím neobvyklým, že přecházejí na zcela novou platformu. Tento přechod je ale často spojený s problémy, které doprovází převod specifických dat u některých aplikací. Výjimku v tomto směru netvoří ani populární komunikační aplikace WhatsApp, a její tvůrci se nedávno rozhodli, že se uživatelům pokusí přechod mezi dvěma různými platformami co nejvíce ulehčit. Při přechodu z Androidu na iOS totiž až dosud neexistoval žádný přímý způsob, jak převést ze starého telefonu na nový veškeré konverzace spolu s mediálními soubory z příloh. Vývojáři WhatsAppu ale nyní podle dostupných informací pracují na vývoji nástroje, který uživatelům přecházejícím z Androidu na telefon s operačním systémem iOS umožní automaticky převést také historii všech jejich konverzací spolu s médii. Kromě tohoto nástroje by se uživatelé WhatsAppu mohli také v blízké budoucnosti dočkat příchodu funkce, která by jím umožnila komunikovat ze stejného účtu prostřednictvím více chytrých mobilních zařízení.

Microsoft rozdává dárkové poukázky

Řada majitelů Xbox Live účtů začala ve svých e-mailových schránkách nacházet zprávu o tom, že obdržela slevový kupón s kódem. Naštěstí se v tomto případě výjimečně nejdená o scam, ale o legitimní zprávu, která skutečně pochází od společnosti Microsoft. Ta totiž v současné chvíli „slaví“ své pravidelné jarní slevy u platformy Xbox a při této příležitosti rozdává svým zákazníkům po celém světě virtuální dárečky. Lidé začali na tuto skutečnost upozorňovat na různých sociálních sítích a diskuzních fórech. Uživatelé ze Spojených států například hlásí, že jim v e-mailové schránce přistála dárková karta v hodnotě deseti dolarů, s podobnými zprávami se hlásí také uživatelé z Velké Británie a z různých členských států Evropské unie.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více