Zavřít reklamu

Velikonoce jsou za námi. Ve světě technologií vládl v době velikonočních svátků relativní klid, několika málo novinek jsme se ale přece jenom dočkali. Dvě ze zpráv v našem dnešním souhrnu souvisí se společností Google – ta totiž přišla nejen s novou reklamou, ale také se zbrusu novými funkcemi pro svou službu Gmail. Třetí zpráva se pak týká společnosti LG, která oficiálně oznámila, že definitivně opouští svět mobilních telefonů.

Reklama od Googlu

Někteří z vás si možná pamatují starší reklamní kampaň společnosti Google s názvem “Život je hledání”, která proběhla také u nás. Jednalo se o sérií videí, na které se prostřednictvím Google vyhledávání odvíjely různé příběhy, přičemž videa byla doprovázena jednoduchým, líbivým hudebním podkresem.

V podobném duchu se nese také nová reklama od Googlu, která byla odvysílána koncem minulého týdne. Ani zde nechybí pohled na hlavní stránku vyhledávače Google spolu s klavírním podkresem. Téma letošní reklamy je asi každému z nás jasné: pandemie. Na záběrech můžeme podobně jako v minulých kampaních vidět zadávání výrazů do vyhledávače – tentokrát se jednalo o slova, která zejména v loňském roce asi alespoň jednou zadal do Goolu téměř každý z nás – karanténa, zavírání škol nebo lockdown, ale třeba také různé online aktivity. Reakce veřejnosti na sebe na sociálních sítích nenechala dlouho čekat – většina lidí se přiznávala k tomu, že je reklama dojala k slzám. Jak zapůsobila na vás?

LG končí s mobilními telefony

Společnost LG koncem minulého týdne oficiálně oznámila, že definitivně opouští trh s mobilními telefony. Firma ve svém prohlášení dále uvedla, že se i nadále pokusí distribuovat zbytek svého inventáře, a že bude samozřejmě také i nadále poskytovat majitelům mobilních telefonů potřebný servis, podporu a softwarové aktualizace. Návrh na opuštění trhu s mobilními telefony byl jednomyslně schválen představenstvem společnosti LG, důvodem tohoto rozhodnutí byla dlouhé roky trvající ztráta, která firmu LG připravila téměř o 4,5 miliardy dolarů. Firma LG v příslušném tiskovém prohlášení dále uvedla, že opuštění trhu s mobilními telefony jí umožní více se soustředit na oblasti jako jsou komponenty pro elektrovozy, inteligentní domy, robotika nebo třeba umělá inteligence. Společnost LG začala vyrábět mobilní telefony ještě před vzestupem smartphonů – jedním z jejích produktů byl například model VX-9800 se dvěma displeji a hardwarovou QWERTY klávesnicí, z dílny společnosti LG vzešel také hybridní LG Chocolate s funkcí MP3 přehrávače. V prosinci roku 2006 spatřil světlo světa dotykový telefon LG Prada, o rok později pak přišel model LG Voyager. Jedním z posledních počinů firmy LG na poli mobilních telefonů je model LG Wing s otočným primárním 6,8″ displejem a sekundárním 3,9″ displejem.

Nový Google Chat

Společnost Google minulý týden oznámila, že součástí její služby Gmail by se v budoucnu měla stát také funkce Google Chat a Room. Ta byla ještě nedávno k dispozici pouze pro uživatele platformy Workspace, nyní ale Google podniká kroky k integraci těchto funkcí také k běžným gmailovým účtům. Zmíněný krok je součástí snahy Google o proměnu Gmailu v užitečný nástroj pro práci, díky kterému budou uživatelé moci vyřídit řadu potřebných záležitostí z jedné jediné stránky. Služba Gmail bude tedy rozdělena do čtyř různých částí – Mail a Meet, které již uživatelé znají z dřívějška, a Chat a Rooms. Pro aktivaci nových funkcí stačí ve webové verzi Gmailu zamířit do Nastavení -> Chat a schůzky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více