Zavřít reklamu

Je tomu téměř rok, co je tu s námi macOS Big Sur. Ostatně už za chvíli by měl být nahrazen svým nástupcem Monterey. I tak ale pořád obsahuje chybu, která mnohým uživatelům znepříjemňuje možnost skenování dokumentů. A pak zde máme výrobce mobilních telefonů Vivo, který popustil uzdu své fantazii a ukázal koncept, který nemá obdoby. 

macOS Big Sur nechce skenovat 

Použijete-li aplikace Přenos obrázků, Náhled nebo Předvolby systému ke skenování dokumentů s určitými typy skenerů, tak značná část jejich uživatelů hlásí chybové hlášení typu Mac failed to open a connection to the device (-21345), kde konečné číslo označuje problém systému s ovladačem skeneru. Poté se objeví ještě dodatečné hlášení informující o nedovoleném přístupu.

Tyto potíže postihly zejména majitele skenerů společnosti HP, kteří se dovolávali pomoci nejen na Redditu, ale také přímo u HP i Applu, který reagoval uveřejněním postupu, jak je možné problém obejít. Ten se totiž týká skutečně jeho systému. Pro korektní sken tak zavřete všechny aplikace, ve Finderu vyberte Otevřít -> Otevřít složku a do cesty napište /Library/Image Capture/Devices a následně stiskněte Enter.

Otevře se vám okno, ve kterém dvakrát klepněte na aplikaci, která byla původně zmíněna v chybové hlášce, což je název vašeho skeneru. Následně jen zavřete okno a otevřete aplikaci pro skenování, problém by měl být odstraněn. To tedy alespoň pro aktuální relaci, protože se může stát, že jej budete muset příště zase opakovat. Apple na opravě sice pracuje, kdy ale vydá aktualizaci systému, není známo. 

Vivo a čtyři výsuvné fotoaparáty 

Čínská společnost Vivo ráda experimentuje, a to zejména v oblasti fotoaparátů mobilních telefonů. Už představila koncept telefonu s gimbalovou stabilizací, ale i miniaturní dron s kamerou, který by vylétal z útrob vašeho telefonu. Nyní je zde nový, který ukazuje čtyři objektivy fotoaparátu, které se postupně vysunou z těla telefonu od největšího po nejmenší.

Díky různým ohniskům objektivů Vivo říká, že tak může ve svém telefonu poskytnou větší přiblížení. Patentu se chytl web LetsGoDigital a na jeho základě vytvořil možnou podobu smartphonu. Myslíte si, že by podobné řešení mělo na trhu šanci? 

.