Zavřít reklamu

Jedním z témat počátku tohoto týdne bylo nedělní předávaní cen filmové akademie. Oscarům se dnes nevyhneme ani v našem souhrnu dne – ti totiž letos putovali nejen k snímkům určeným pro televize nebo kina, ale také k filmům z různých streamovacích aplikací. Zlaté sošky se letos dočkala dokonce také sociální síť Facebook. Ve druhé části našeho dnešního souhrnu dne pak bude opět řeč o aplikaci WhatsApp. Ta kdysi zavedla funkci automatického mazání zpráv po uplynutí sedmi dnů a nyní to vypadá, že by mohla v budoucnu nabídnout také funkci nastavení automatického mazání po čtyřiadvaceti hodinách.

Oscar pro Netflix a Facebook

Spolu s obřím rozmachem nejrůznějších streamovacích služeb začalo být jasné, že filmové ceny všeho druhu se přestanou omezovat jen na obsah promítaný v kinech nebo vysílaný v televizi. 25. dubna se uskutečnil ceremoniál předávání 93. cen filmové akademie a mezi oceněnými byla mimo jiné také streamovací služba Netflix, respektive její obsah. Netflix uchvátil celkem sedm zlatých sošek a jeden z letošních Oscarů putoval dokonce k sociální síti Facebook. Ta jej získala za pětadvacetiminutový snímek Colette, za kterým stojí VR skupina Oculus a herní studio EA Respawn Entertainment. Film se odehrává v průběhu druhé světové války, a vypráví příběh mladé francouzské dívky Colette Marin-Catherine.

Netflix měl na kontě nejvíce oscarových nominací – celkem pětatřicet. Sošku si nakonec odnesl snímek Mank za nejlepší výpravu a dekorace a za nejlepší kameru, ocenění za nejlepší dokumentární snímek získal titul Moje učitelka chobotnice. Oscara za nejlepší krátký animovaný snímek získal film Mám vás ráda, ať se stane cokoli a sošku si odnesl také krátkometrážní film Two Distant Strangers. Netflix nebyl jedinou streamovací službou, jejíž obsah byl v rámci předávání letoších cen akademie oceněn legendární zlatou soškou. Hned dva Oscary například letos získal také snímek Soul, který se v současné době nachází v programové nabídce streamovací služby Disney+. Mezi oceněnými byl také film Metal z produkce společnosti Amazon Studios.

Nová funkce WhatsAppu

Popularita komunikační aplikace WhatsApp sice kvůli novým pravidlům používání neustále klesá, její tvůrci se ale ani přesto (nebo možná právě proto) nevzdávají a neustále se uživatelům snaží přinášet nové funkce a vylepšení. Koncem minulého týdne se na technologických serverech začaly objevovat informace o tom, že by ve WhatsAppu mohla konečně být zavedena také funkce mizejících zpráv, jež se může pochlubit například konkurenční aplikace Telegram.

V současné chvíli je možné u jednotlivých konverzací na WhatsAppu nastavit automatické mazání zpráv po sedmi dnech, řada uživatelů ale volá po tom, aby WhatsApp v tomto směru nastavil více možností jako je třeba automatické mazání po 24 hodinách. Server WABetaInfo minulý týden zveřejnil informaci o tom, že se tato funkce chystá pro aplikaci WhatsApp ve verzi pro zařízení s operačním systémem iOS, zatím ale není jasné, kdy se této funkce dočkáme. Navzdory novým funkcím ale musí komunikační platforma WhatsApp zhruba od počátku letošního roku čelit masivnímu odlivu uživatelů. Mohou za to především její nové podmínky používání, kvůli kterým má řada lidí obavy z ohrožení svého soukromí. Nové podmínky používání WhatsAppu se kromě jiného také zasloužily o to, že počátkem tohoto roku raketově vzrostla popularita konkurenčních aplikací, jako je třeba Signal nebo Telegram..

WhatsApp mizejici zpravy

 

.