Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne se bude točit kolem novinek. Jednou z nich je chystaná nová funkce v rámci sociální sítě Twitter, díky které by uživatelé mohli získat větší kontrolu nad tím, v jakých příspěvcích jsou označováni. Google pro změnu spustil v rámci svého Gmailu novinku s názvem Google Chat – v našem článku vám poradíme, jak si můžete ověřit její dostupnost. Řeč bude také o chystaném seriálu Netflixu.

Twitter chce v budoucnu zabránit zneužívání označování uživatelů

Sociální síť Twitter, podobně jako třeba Instagram nebo třeba Facebook, nabízí možnost označení vybraného uživatele v příspěvku. Tato funkce je ale v mnoha případech zneužívána či nadužívána, případně dochází k označení, o které označená osoba ve skutečnosti nestojí. Twitter v současné době podle dostupných zpráv pracuje na tom, aby uživatelé měli možnost takovéto označení v příspěvku jiné osoby sami snadno a rychle odebrat. Dominic Camozzi, který má u Twitteru na starost produktový design, popsal funkci jako užitečné vylepšení, které by mělo uživatelům poskytnout větší kontrolu nad tím, co se o nich na Twitteru píše.

Twitter unmention

Funkce odebrání označení by na Twitteru měla fungovat podobně jako totožný nástroj na sociální síti Facebook, přičemž uživatelé získají také možnost předejít označování v budoucích odpovědích na tweety, případně zablokovat určitým uživatelům možnost označení, aniž by museli zablokovat samotné uživatele. Twitter se chce se zavedením této funkce pokusit o snížení míry výskytu obtěžování na Twitteru. V plánu je také zavedení funkce, která by uživatele dokázala upozornit na to, že jeho jméno je zmiňováno podezřele často, a umožnila jim provést potřebná opatření. Zatím ale nicméně není jisté, kdy a zda vůbec bude nová funkce na Twitteru uvedena do provozu.

Google spouští Google Chat, vyzkoušet si jej můžete i vy

Společnost Google v minulém roce uvedla, že má v plánu ještě více vylepšit a rozšířit svou populární e-mailovou službu Gmail. Ta se měla stát výkonnou komunikační platformou s integrovaným chatem, videohovory a funkcí Google Dokumenty. Počínaje tímto týdnem se nový, vylepšený Gmail konečně stává skutečností. Google se nicméně rozhodl, že přinejmenším zpočátku nebude Gmail v jeho nové podobě spouštět pro úplně všechny uživatele a vybral jen část těch, kteří si mohou nové funkce Gmailu vyzkoušet již nyní na vlastní kůži. Pokud se i vy chcete podívat, zda je pro vás nová podoba Gmailu k dispozici, zamiřte do nastavení vašeho účtu a klikněte na Všechna nastavení. Klikněte na sekci Chat a schůzky – měli byste zde vidět možnost Google Chat. Klikněte na tuto možnost a poté zvolte Uložit změny. Po chvilce by se na pravé straně stránky s vaším Gmailovým účtem měl zobrazit panel s novou podobou služby Google Chat a vším, co k ní patří.

Netflix chystá seriál o Spotify

Populární streamovací služba Netflix plánuje vydat nový seriál, který bude vyprávět o jiné streamovací službě – o Spotify. Příběh, který má vyprávět o cestě malého hudebního startupu na vrchol, zatím nemá svůj název, ale podle dostupných zpráv by se měl zabývat příběhem spoluzakladatelů služby Spotify včetně Daniela Eka. Seriál bude mít celkem šest epizod, ve kterých bude zmapováno založení služby Spotify, stejně jako její vzestup nebo boj jejích tvůrců o místo na výsluní oblasti technologií. V seriálu bude účinkovat například švédský herec Edvin Endre v roli Daniela Eka. Spekuluje se o tom, že by se v seriálu mohla objevit také postava Steva Jobse, tyto spekulace ale Netflix odmítl jakkoli komentovat. Seriál o Spotify by se měl na Netflixu objevit v průběhu příštího roku.

.