Zavřít reklamu

Souhrn dne bývá po víkendu obvykle o něco kratší, to ale neznamená, že by události v něm uvedené byly zcela nezajímavé. Jednou z novinek, která se objevila v průběhu uplynulého víkendu, je zpráva o chystané placené verzi sociální sítě Twitter. Tato služba by měla nést název Twitter Blue a uživatelé by za pár desítek korun měsíčního předplatného měli získat řadu výhod a různých bonusových funkcí. Kromě Twitteru bude řeč také o aplikaci Google Maps, která v některých svých verzích začala nově povzbuzovat uživatele k tomu, aby si na mapách vyhledávali očkovací centra.

Twitter chystá předplacenou službu

V souvislosti se sociální sítí Twitter, jejíž používání je za běžných důvodů zcela bezplatné, se již v minulosti hovořilo o možném zavedení placené prémiové služby, která by fungovala na principu pravidelného předplatného. Koncem minulého týdne se objevily zprávy, které nasvědčují tomu, že se zavedení placené verze Twitteru nejspíše skutečně chystá. Služba by měla nést název Twitter Blue a výše měsíčního předplatného by měla činit 2,99 dolarů – v přepočtu zhruba 63 korun.

Twitter Blue

O budoucí placené verzi Twitteru se zmínila Jane Manchun Wong, která dále uvedla, že by předplatitelé prémiového Twitteru měli získat bonusové funkce jako je třeba možnost rychlé opravy napsaného tweetu nebo třeba možnost ukládání příspěvků do vlastních sbírek, což uživatelům umožní snadné a rychlé vyhledání oblíbených příspěvků. Twitter se v době psaní tohoto článku odmítal ke spekulacím o službě Twitter Blue jakkoli vyjádřit.

Google Maps budou povzbuzovat k očkování

Nedlouho poté, co se po světě rozšířila pandemie onemocnění COVID-19, se začaly různé mapové a navigační aplikace angažovat v tom, aby lidem v souvislosti s pandemií pomohly. Některé aplikace nabízely například možnost sdílení polohy kvůli případnému hlášení kontaktů s infekcí, objevily se však také funkce jako je třeba možnost rychlého a snadného vyhledávání míst, na kterých probíhá testování na COVID-19. Aplikace Google Maps v tomto směru netvoří žádnou výjimku – nově se Google Maps angažují v oblasti očkování.

Nejenže nabízí možnost vyhledání očkovacích center, ale v některých verzích této aplikace se v horní části displeje nově objevila malá ikonka pilulky spolu s výzvou, aby si uživatelé našli místa, na kterých se mohou nechat očkovat proti COVID-19. Zmíněná ikonka se zatím ukazuje pouze ve verzi Google Maps pro smartphony s operačním systémem Android, v iOS verzi této aplikace se zatím žádné výzvy tohoto typu neobjevily. Někteří uživatelé nicméně hlásí i výskyt výzvy k vyhledání očkovacích center ve webové verzi Google Maps přímo ve vyhledávací liště. Kromě této nové funkce nabízí Google Maps již nějakou dobu v souvislosti s koronavirem například možnost zobrazení souvisejících zpráv, ve webové verzi si můžete nechat zobrazit mapu výskytu onemocnění, v aplikaci i ve webové verzi lze také vyhledat jednotlivá očkovací centra.

Covid ockovani vyzva Google Maps

 

.