Zavřít reklamu

Někteří uživatelé používají na svých iPhonech nativní Apple Mapy, najde se ale také velké množství těch, kteří nedají dopustit na staré dobré Google Maps. Pokud patříte do druhé jmenované skupiny, můžete si pročíst naši pětici tipů a triků, díky kterým dostanete z Google Maps na svém iPhonu opravdu maximum.

Objednejte si jízdu

Ti, kteří k přepravě využívají služby typu Uber, k tomuto účelu nejčastěji používají příslušné aplikace. Pokud ale zrovna pracujete s aplikací Google Maps, nemusíte vůbec nikam přepínat a poté v příslušné aplikaci opět zadávat start a cíl. Nejprve v aplikaci zadejte trasu z bodu A do bodu B. Pod oběma body v horní části obrazovky můžete vidět různé ikony podle způsobu dopravy. Klepněte na ikonku mávající osoby a zobrazí se vám různé varianty jízdy. Po přesměrování do příslušné aplikace již najdete naplánovanou trasu, kterou stačí jen potvrdit. Tato funkce je k dispozici jen ve větších městech.

 

Z počítače do telefonu

Připadá vám vyhledávání a plánování trasy v Google Maps lepší, když jej provádíte v prostředí webového prohlížeče na vašem počítači? Pokud chcete vámi naplánovanou trasu přemístit z počítače na telefon, není to žádný problém. Ve webové verzi Google Maps nejprve naplánujte trasu. V panelu na levé straně okna prohlížeče zvolte Odeslat trasu do telefonu a vyberte iPhone.

Sdílejte svá oblíbená místa

Využili jste někdy v rámci aplikace Google Maps na iPhonu možnost uložení restaurace, klubu, obchodu nebo třeba přírodní památky mezi oblíbené a nyní byste se chtěli o své poznatky podělit s přáteli? Pokud ano, tak nejprve na mapě vyberte příslušné místo. Povytáhněte kartu daného místa tak, aby se v horní části displeje vašeho iPhonu objevila ikonka sdílení, a poté na ni klepněte. Nyní stačí už jen vybrat adresáta a způsob sdílení.

Dokonalá doprava

Součástí aplikace Google Maps jsou také funkce, související se získáváním informací o městské hromadné dopravě. Pokud si chcete zjistit podrobnosti o dopravě do vámi zvoleného cíle prostřednictvím MHD, zadejte nejprve cílovou lokaci a zvolte trasu. Poté klepněte na ikonku hromadné dopravy, vyberte spoj, který vám nejvíce vyhovuje, a klepněte na jeho kartu. Nyní můžete zjistit, kdy které spoje odjíždějí, ale také se informovat o případně přeplněnosti hromadné dopravy, nebo sami nahlásit odpovídající situaci. Tato funkce je k dispozici jen ve větších městech.

Pojmenujte si oblíbená místa

V Google Maps si můžete do seznamu oblíbených ukládat nejen nejrůznější podniky a další známá místa, ale třeba také vámi vybrané lokace v přírodě. Abyste se lépe mohli zorientovat v tom, co vlastně máte uložené, můžete si tato místa pojmenovat zcela podle svého. Nejprve vyberte požadovanou lokaci a označte ji virtuálním špendlíkem. V menu na displeji poté vyberte položku Štítek a místo pojmenujte.

.