Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne se budeme tentokrát výhradně věnovat jen herním konzolím. Jmenovitě půjde o konzole PlayStation 5 a Nintendo Switch. Obě se tento týden dočkají softwarových aktualizací, jejímž prostřednictvím uživatelé získají zajímavé nové funkce. V případě PlayStation 5 půjde o dlouho očekávanou možnost rozšíření paměti, u Nintendo Switch se pak jedná o podporu přenosu zvuku přes Bluetooth protokol.

Rozšíření úložiště u PlayStationu 5

Majitelé herních konzolí PlayStation 5 mohou konečně začít slavit. Již tento týden by se totiž měli dočkat dlouho očekávané aktualizace softwaru, v jejímž rámci nabídne uživatelům možnost rozšíření úložiště. SSD na konzolích PlayStation 5 totiž disponuje specifickým M.2 slotem, tento slot byl ale až doposud zamčený. Teprve relativně nedávno umožnila společnost Sony jeho odemčení hrstce hráčů v rámci beta testovacího programu. S příchodem plné verze zmíněné softwarové aktualizace již získají všichni majitelé herních konzolí PlayStation 5 možnost instalování PCIe 4.0 M.2 SSD s úložištěm od 250 GB do 4 TB. Jakmile bude zařízení, splňující stanovené technické a rozměrové požadavky, úspěšně nainstalováno, může být využíváno pro účely kopírování, stahování, aktualizace a hraní her, stejně jako pro mediální aplikace. Společnost Sony o této novince informovala tento týden na blogu, věnovaném konzolím PlayStation.

K postupnému rozšíření zmíněné softwarové aktualizace pro herní konzole PlayStation 5 má docházet již od včerejšího dne. Společnost Sony ve svém blogovém příspěvku dále uvedla, že se hráči mohou v průběhu tohoto měsíce těšit dále třeba na podporu PS Remote Play přes mobilní sítě nebo možnost sledování přenosů Share Screen v aplikaci PS.

Podpora Bluetooth Audio u Nintendo Switch

Softwarové aktualizace se dočkají také majitelé dalších herních konzolí – tentokrát půjde o Nintendo Switch. U těch bude v rámci aktualizace softwaru zavedena podpora přenosu zvuku přes Bluetooth protokol. V praxi to znamená, že si majitelé těchto oblíbených příručních herních konzolí konečně budou moci při hraní zapnout přenos zvuku do bezdrátových sluchátek. Podpora možnosti poslechu zvuku z Nintendo Switch přes Bluetooth až dosud chyběla, a uživatelé po ní marně volali již od roku 2017.

Podle souvisejícího dokumentu má ale podpora poslechu přes Bluetooth sluchátka u konzolí Nintendo Switch přece jenom své nevýhody. V případě připojených Bluetooth sluchátek bude totiž podle dostupných informací možné používat pouze maximálně dva bezdrátové ovladače. Systém bohužel (zatím?) rovněž nenabídne podporu pro Bluetooth mikrofony, což prakticky znemožňuje účast v hlasovém chatu v průběhu hraní. Na podporu přenosu zvuku přes Bluetooth protokol čekali majitelé herních konzolí Nintendo Switch opravdu velmi dlouhou dobu, a dokonce se začínalo spekulovat, že by se této funkce mohlo dočkat až teprve budoucí Nintendo Switch Pro. Softwarová aktualizace pro Nintendo Switch s podporou přenosu zvuku přes Bluetooth se již postupně dostává k některým uživatelům. Reakce jsou ale smíšené – majitelé některých konzolí hlásí například problémy s párováním s bezdrátovými sluchátky. Spárování herní konzole Nintendo Switch s bezdrátovými sluchátky by mělo probíhat v nastavení v menu konzole.

.