Zavřít reklamu

Při online komunikaci je velice důležité, aby došlo k zachování bezpečnosti a soukromí uživatelů. Přesně o to se hodlá v budoucnu ještě více snažit platforma Zoom, jejíž tvůrci na nedávné výroční konferenci představili několik užitečných novinek, které k tomu mají napomoci. V druhé části našeho dnešního souhrnu bude řeč o vesmíru. Na dnešek se totiž chystá mise společnosti SpaceX s názvem Inspiration 4. Tato mise je unikátní tím, že nikdo z jejích účastníků není profesionálním astronautem.

Zoom plánuje zpřísnění bezpečnostních opatření

Tvůrci komunikační platformy Zoom tento týden poodhalili některá z nových opatření a funkcí, kterých se má Zoom v budoucnosti dočkat. Cílem zavedení těchto opatření je především snaha ochránit uživatele Zoomu před sofistikovanými bezpečnostními hrozbami. Na své výroční konferenci s názvem Zoomtopia firma uvedla, že bude v blízké budoucnosti zavádět hned tři nová vylepšení. Jedním z nich bude koncové šifrování pro Zoom Phone, dalším služba s názvem Bring Your Own Key (BYOK) a poté schéma, s jehož pomocí bude na Zoomu probíhat ověření identity uživatelů.

Zoom logo
Zdroj: Zoom

Hlavní produktový manažer společnosti Zoom Karthik Rman uvedl, že vedení firmy dlouhodobě usiluje o to, aby Zoom byla platforma vybudovaná na důvěře. „Na důvěře mezi uživateli, na důvěře v online interakce, a také na důvěře v naše služby,“ upřesnil Rman. Nejvýznamnější novinkou je bezpochyby zmíněný systém ověření totožnosti uživatele, který má podle vedení Zoomu zároveň také značit počátek nové dlouhodobé strategie. Na schématu pracuje Zoom ve spojení se specializovanou firmou Okta. Uživatelé budou v rámci tohoto schématu před připojením ke schůzce vždy požádáni o ověření své identity. To může probíhat prostřednictvím zodpovězení bezpečnostních otázek, multifaktorové autentifikace a řady dalších podobných technik. Jakmile bude totožnost daného uživatele úspěšně ověřena, objeví se vedle jeho jména modrá ikonka. Zavedení funkce ověření identity má podle Ramana uživatele zbavit strachu ze sdílení citlivějšího obsahu prostřednictvím platformy Zoom. Všechny zmíněné novinky by měly být postupně uvedeny do provozu v průběhu příštího roku, přesné datum ale vedení Zoomu neuvedlo.

SpaceX se chystá vyslat do vesmíru čtveřici „obyčejných lidí“

Již dnes by se měla do vesmíru podívat čtyřčlenná posádka vesmírného modulu Crew Dragon od společnosti SpaceX. Zajímavé je, že ani jeden z účastníků tohoto vesmírného výletu není profesionálním astronautem. Svůj let si již před rokem zarezervoval filantrop, podnikatel a miliardář Jared Isaacman, který si zároveň vybral trojici spolucestujících z řad „normálních smrtelníků“. Bude se jednat o vůbec první ryze soukromou misi na oběžnou dráhu.

Mise nese název Inspiration 4, a kromě Isaacmana se jí zúčastní bývalá onkologická pacientka Hayley Arceneax, profesor geologie Sian Proctor a bývalý kandidát na astronauta NASA Christopher Sembroski. Posádka by se v modulu Crew Dragon, který bude do vesmíru vyslán s pomocí rakety Falcon 9, měla dostat na oběžnou dráhu o něco výše, než se nachází mezinárodní vesmírná stanice. Odtud si účastníci mise Inspiration 4 prohlédnou planetu Zemi. V závislosti na počasí v oblasti Floridy by se posádka měla vrátit zpět do atmosféry po třech dnech. Pokud vše proběhne tak, jak má, může společnost SpaceX považovat misi Inspiration 4 za úspěšnou, a začít si tak dláždit cestu k budoucím soukromým letům do vesmíru.

.