Zavřít reklamu

Víkend je za námi a my vám v prvním dni nového týdne přinášíme další souhrn toho, co se ve světě technologií odehrálo v průběhu uplynulého víkendu. V dnešním článku bude řeč o nových funkcích, které pro své uživatele chystá sociální síť Twitter a komunikační platforma WhatsApp, další novinkou je testování prohlížeče Microsoft Edge Chromium pro herní konzole Xbox.

Twitter a funkce zrušení odeslání

Agentura Reuters koncem minulého týdne uvedla, že společnost Twitter v současné chvíli aktivně testuje funkci, která by uživatelům měla umožnit zrušení odeslání tweetu před tím, než dojde ke zveřejnění příspěvku. Výzkumná expertka Jane Manchun Wong, která se převážně zabývá zkoumáním zatím nezveřejněných funkcí na sociálních sítích, tuto skutečnost odhalila v průběhu sledování kódu webu Twitter. Na svém vlastním twitterovém účtu pak sdílela animaci, na které se u tweetu s gramatickou chybou ukázala na krátkou dobu možnost zrušení odeslání. Mluvčí Twitteru v této souvislosti uvedla, že funkce je momentálně ve fázi testování. V budoucnu by možná mohla být k dispozici pouze coby placená funkce. Twitter pracuje také na zavedení modelu pravidelného předplatného, díky kterému by mohl dosáhnout výrazně nižší závislosti na příjmu z reklamy. Na základě předplatného by uživatelé mohli získat řadu bonusových funkcí, jako je například “super follow”. CEO Twitteru, Jack Dorsey, v minulosti uvedl, že jeho sociální síť s největší pravděpodobností nikdy nenabídne možnost provádění zpětných úprav příspěvků, funkce zrušení odesílání by tedy měla být jakýmsi kompromisem.

Microsoft testuje prohlížeč Edge Chromium pro Xbox

Herní konzole známých značek se neustále těší nejrůznějším vylepšováním a získávají nové funkce. Výjimku v tomto směru netvoří ani Xbox od společnosti Microsoft. Ta v nedávné době zahájila veřejné testování svého nového prohlížeče Edge, postaveného na platformě Chromium, právě pro konzole Xbox. Testeři, kteří jsou členy skupiny Alpha Skip-Ahead, a kteří zároveň vlastní herní konzole Xbox Series S nebo Xbox Series X, získali nově přístup k nové verzi prohlížeče Microsoft Edge Chromium. Dlouho očekávaná plná podpora klávesnice a myši zde zatím stále ještě chybí, a prohlížeč funguje ve spolupráci s herním ovladačem Xbox. Nová verze MS Edge pro Xbox je určená zejména uživatelům, kteří chtějí mít na svých herních konzolích přístup k různým webovým stránkám. Prohlížeč MS Edge Chromium nově nabídne přístup k herní streamovací službě Google Stadia a měl by přinést také vylepšenou kompatibilitu s hrami určenými pro prostředí internetových prohlížečů, stejně jako k webovým verzím služeb typu Skype nebo třeba Discord.

WhatsApp chystá funkci smazání odeslané fotografie

O komunikační platformě WhatsApp se v uplynulých měsících hovořilo zejména v souvislosti s novými podmínkami užívání, které velkou část jejích uživatelů donutily ještě před svým vstoupením v platnost k přechodu k některé z konkurenčních platforem. Tento nezdar ale tvůrce WhatsAppu nijak neodradil od toho, aby pracovali na dalších vylepšeních, novinkách a nových funkcích. Jednou z těchto novinek by se v některé z budoucích aktualizací aplikace WhatsApp mohla stát funkce, umožňující zasílání “mizejících fotografií” – tedy snímků, u kterých po určitém časovém limitu dojde k automatickému smazání. V současné chvíli probíhá zasílání fotografií přes WhatsApp tak, že navíc dojde k automatickému uložení snímků do galerie zařízení, tedy ve výchozím nastavení. V budoucnu by ale uživatelé měli získat možnost nastavit při odesílání fotografie její okamžité smazání poté, co příjemce opustí aktuální okno chatu. Tato funkce není ve světě sociálních sítí a komunikačních aplikací rozhodně žádnou novinkou – podobné možnosti nabízí v současné chvíli například soukromé zprávy na Instagramu, a na podobném principu funguje například také Snapchat, který zároveň umí také uživatele upozornit na pořízení screenshotu. Toto upozornění nicméně v případě funkce mizejících fotografií na WhatsAppu není v plánu.

.