Zavřít reklamu

Dnešní souhrn se stejně jako ten včerejší opět ponese v duchu nedávno proběhlé Keynote k letošní WWDC. Postupně se totiž objevují nové zprávy, týkající se toho, co všechno tyto chystané novinky nabídnou. Na své si podle všeho přijdou hráči, majitelé Apple TV nebo ti, kteří si oblíbili práci s widgety.

Podpora přihlašování přes Face ID k aplikacím v tvOS 15

Operační systém tvOS nově usnadní uživatelům přihlašování za pomoci Touch ID a Face ID. Pokud se tedy budete chtít přihlásit k Netflixu, dojde vám na vaše zařízení notifikace, která na základě použití vašeho Touch ID či Face ID použije správné přihlašovací údaje.  Více se dočtete v článku K aplikacím v tvOS 15 se bude možné přihlásit za pomoci Face ID.

tvOS Touch ID

Apple vyhlásil v iOS 15 ještě intenzivnější lov androiďáků

Nejen na jablíčkáře myslel Apple u svého čerstvě představeného iOS 15. Při jeho bližším zkoumání totiž vyšlo najevo, že si kalifornský gigant připravil velmi pěkné vylepšení pro rozhraní Move to iOS (tedy přejít na iOS) využívané majiteli androidích telefonů k migraci jejich dat na jablečné telefony. Tento nástroj se tak díky tomu stane nově ještě využitelnějším. Více se dočtete v článku Apple vyhlásil v iOS 15 ještě intenzivnější lov androiďáků.

Widgety budou s příchodem iOS 15 ještě chytřejší

I pravděpodobně největší novinka iOS 14 v podobě widgetů se dočkala nějakého vylepšení. V iOS 14 můžete do chytré sady přihodit několik widgetů a swipovat mezi nimi. Dobrou funkcí pak je, že iPhone vám v tomto balíčku bude během dne zobrazovat ten nejrelevantnější widget, a to v závislosti například na denní době či vaší poloze. Chytrou sadu widgetů ale iOS 15 posune na další úroveň díky Widget Suggestions, jenž bude do chytré sady automaticky přidávat (či odebírat) widgety v souladu s vaší činností či plánovanými aktivitami. Více se dočtete v článku Widgety budou s příchodem iOS 15 ještě chytřejší.

iOS 15 obsahuje skrytou novinku, která potěší nejednoho hráče

Od iOS 15, iPadOS 15 a macOS 12 si totiž budete moci díky těmto ovladačům užít skutečně příjemnou vychytávku, o které jsme si doposud mohli nechat jen snít. Řeč je konkrétně o zpětných patnáctisekundových záznamech ze hry, které se automaticky vytvoří a uloží po stisknutí příslušného tlačítka na herním ovladači. Více se dočtete v článku iOS 15 obsahuje skrytou novinku, která potěší nejednoho hráče.

 

.