Zavřít reklamu

Stejně jako tomu bylo v posledních letech, začala i letos společnost Apple zveřejňovat videozáznamy z doprovodného programu WWDC21. Na oficiálním YouTube kanálu Applu tak aktuálně najdete průlet úvodní keynote, ve které se dozvíte všechno důležité v méně jak třech minutách, ale už i sumář druhého dne konference. 

První video WWDC21 Day 1: iO-Yes!, samozřejmě shrnuje hlavní prezentaci s představením iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey a watchOS 8 světu. Konkrétně se zaměřuje na přepracované Mapy s jejich 3D prvky, vylepšení Safari, rozpoznávání textu, nechybí Spatial Audio, novinky v aplikaci FaceTime a došlo i na SharePlay či Domácnost, stejně jako iCloud+.

Apple zde také zmiňuje řadu teprve připravovaných funkcí, které bychom měli vidět na podzim letošního roku. Patří mezi ně např. identifikační karty ve Wallet a podpora digitálních klíčů od domů, automobilů nebo hotelů. Pokud jste se ale dívali na úvodní slovo ke konferenci, všechno již znáte, stejně jako z našich článků.

Day 2: Byte Passwords! 

Rekapitulace druhého dne s názvem Byte Passwords! zaměřila svou pozornost na klasifikování zvuku, ShazamKit, výlet do vesmíru, nové API Screen Time, StoreKit 2, ale také možnost přihlášení se do aplikací v Apple TV za pomoci Face ID či Touch ID v propojeném iPhonu nebo iPadu. O tom jsme vás nicméně podrobně informovali v rámci souhrnného článku o tvOS 15.

Spolu s těmito denními rekapitulacemi, které budou přibývat až do konce týdne, vytváří Apple také každodenní ranní přehledy. Oproti videím, které jsou volně dostupné, je však najdete jen prostřednictvím vývojářské aplikace.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více