Zavřít reklamu

Těžko říci, zda jsou emoji důležitější pro samotné uživatele, nebo spíše pro jednotlivé technologické společnosti. Zatímco počet emoji, které drtivá většina dospělých uživatelů používá v běžném životě, by se jistě dal spočítat na prstech jedné ruky, společnost Google jich v současné době má v nabídce necelých tisíc. Příliš spokojena s nimi ale podle všeho není, protože se je chystá v dohledné době přepracovat a to tak, aby podle jejích vlastních slov byly více univerzální a autentické. V druhé části našeho pondělního souhrnu bude řeč o společnosti Xiaomi a o tom, jak dobře se jí v druhém kvartálu letošního roku dařilo, co se týče prodeje smartphonů.

Xiaomi je druhým největším prodejcem smartphonů

Společnost Xiaomi se stala druhým největším prodejcem smartphonů na světě. Stříbrnou příčku na pomyslném žebříčku jí vynesly prodeje jejích chytrých mobilních telefonů v průběhu druhého kvartálu letošního roku. Podle zprávy společnosti Canalys se nyní firma Xiaomi může pochlubit 17% podílem na celosvětovém trhu se smartphony.

Xiaomi produkty:

Zlatou příčku s 19% podílem obhájila společnost Samsung, Apple klesl se 14% podílem z původního druhého místa na bronzovou pozici, na čtvrté a páté příčce se umístily společnosti Oppo a Vivo s podílem okolo 10 %. U všech pěti firem došlo v oblasti prodejů smartphonů k meziročnímu nárůstu, u Xiaomi byl ale tento nárůst obzvlášť výrazný – oproti druhému kvartálu roku 2020 došlo k navýšení prodeje o úctyhodných 83 %, u Samsungu o 15 % a u společnosti Apple o 1 %. Manažer společnosti Canalys Research, Ben Stanton, potvrdil, že u Xiaomi dochází k rychlému nárůstu prodejů, a to zejména v zámoří. Podle firmy Canalys došlo ve druhém kvartálu letošního roku k celkovému nárůstu prodejů smartphonů o 12 %.

Google mění své emoji, chce větší autenticitu

Google přepracovává všech svých 992 emoji. Cílem je, aby emotikony byly více „univerzální, dostupné a autentické“. Google emoji ve své nové podobě budou veřejně k dispozici letos na podzim spolu s příchodem operačního systému Android 12, a změna zasáhne i do dalších aplikací a služeb od Googlu, jako je třeba e-mailová služba Gmail, Google Chat, operační systém Chrome OS nebo třeba živý chat u YouTube videí.

Na zmíněných místech se s přepracovanými emoji setkáme již v průběhu tohoto měsíce. Podle Googlu se v žádném případě nebude jednat o výrazně drastické změny. Emoji budou přepracovány tak, aby byl jejich význam již na první pohled lépe pochopitelný, a aby jednotlivé obrázky byly více univerzální. U některých emoji zase dojde ke zvýraznění některých prvků, aby byly dobře rozpoznatelné i na menších displejích. Změna vzhledu emoji není u řady technologických firem ničím neobvyklým. Většinou v tomto směru dochází k úpravám různých nepřesností, někdy firmy mění své emotikony na základě podnětů od uživatelů.

.