Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jeden z novějších MacBooků, tak se psaním emoji nejspíše nemáte problém. Nové MacBooky Pro totiž (prozatím) disponuji Touch Barem, což je dotyková plocha, která se nachází v horní části klávesnice, konkrétně pak nahrazuje funkční klávesy F1 až F12. Pomocí Touch Baru můžete jednoduše ovládat různé aplikace bez toho, aniž byste se museli dotýkat myši či trackpadu. V Safari se jedná například o přepínání mezi záložkami, v kreativních programech pak můžete aktivovat nějaký nástroj – a mnoho dalšího. Kromě toho lze skrze Touch Bar psát také emoji. Pokud jej ale nemáte, tak o tuto jednoduchou možnost pro psaní emoji přijdete.

Jak na Macu vkládat emoji pomocí klávesové zkratky

Některé z vás by dost možná mohla zajímat, jakým způsobem tedy mohou na Macu bez Touch Baru psát emoji. V některých komunikačních aplikacích samozřejmě existuje možnost pro vložení emoji, jak je ale vložit kdekoliv jinde, kde tato možnost chybí? Někteří z vás možná využívají speciální webové stránky pro kopírování emoji – tento postup je samozřejmě funkční, ale zbytečně zdlouhavý. Kdekoliv v macOS si můžete zobrazit jakési „okno“ se všemi dostupnými emoji. Stačí, abyste stisknuli klávesovou zkratku Control + Command + mezerník. V tomto okně pak najdete veškeré emoji, které jsou zde rozdělené do skupin a můžete je také jednoduše vyhledávat.

zobrazení emoji na macu

Pokud vám výše zmíněná zkratka nevyhovuje, tak existuje však způsob, pomocí kterého si můžete okno s emoji nechat zobrazit také pouze po stisknutí tlačítka Fn. Jestliže se vám tato možnost zamlouvá více, pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí menu, ve kterém rozklikněte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se zobrazí okno se všemi dostupnými sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně nyní lokalizujte a klepněte na sekci s názvem Klávesnice.
  • Poté se přesvědčte, že se nacházíte v záložce Klávesnice.
  • Zde nyní rozklikněte menu vedle textu Stisknutím klávesy Fn.
  • Nyní v tomto menu vyberte možnost Zobrazit emotikony a symboly.
  • Pro zobrazení okna s emoji pak na Macu bude stačí stisknout klávesu Fn.
.