Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne se ponese ve znamení loučení. Společnost Xiaomi totiž počátkem tohoto týdne oficiálně oznámila, že se hodlá rozloučit s názvem produktové řady Mi. Výrobky, které nesly toto označení, budou postupně přejmenovány. Loučí se také sociální síť Instagram, a to s funkcí jménem Swipe Up, která uživatelům umožňovala z příběhů přejít na externí weby.

Xiaomi pohřbívá název produktové řady Mi

Společnost Xiaomi se loučí se svou produktovou řadou Mi, respektive s jejím názvem. Mluvčí Xiaomi včera v rozhovoru pro magazín The Verge uvedl, že produkty, které dosud nesly označení Mi – včetně vlajkových lodí mezi smartphony, jako je třeba letošní model Mi 11 – jednoduše ponesou jméno Xiaomi. „Od třetího kvartálu roku 2021 bude produktová řada Mi přejmenována na Xiaomi. Díky této změně dojde ke sjednocení značky a zároveň také k uzavření mezery ve vnímání značky a jejích produktů,“ uvedl mluvčí Xiaomi, a zároveň také dodal, že než se změna naplno projeví ve všech regionech ve světě, nějakou dobu to potrvá.

Mi Xiaomi logo

Společnost Xiaomi dále uvedla, že i nadále bude udržovat název produktové řady Redmi. Produkty řady Redmi mají cílit zejména na mladší publikum a vyznačovat se o něco dostupnější cenou. Příslušnou změnu v názvu hodlá firma Xiaomi aplikovat také na celý ekosystém včetně IoT (Internet of Things) produktů. Označení Mi bylo hojně používané zejména na západních trzích. Důvodem byla srozumitelnost a snadná vyslovitelnost tohoto názvu – smartphony jako je Mi 11 jsou například v Číně na rozdíl od západního trhu již k sehnání pod názvem Xiaomi.

Konec swipe up v příbězích na Instagramu

Pokud se často pohybujete na sociální síti Instagram a sledujete také příběhy, jistě jste si u některých tvůrců všimli funkce s názvem Swipe Up. Jedná se o funkci, která vás z daného příběhu na Instagramu potažením ze spodní části displeje směrem nahoru přesměruje na konkrétní odkaz, například na e-shop, ale třeba také na různé jiné webové stránky. Tato funkce je dostupná pro tvůrce s počtem minimálně deset tisíc sledujících. Přestože je pro řadu instagramerů i firem, které se na Instagramu prezentují, důležitá, tvůrci Instagramu se rozhodli, že její provoz od konce tohoto měsíce ukončí.

Tvůrci ale rozhodně nemusí mít strach z toho, že by možnost přesměrování na externí weby z příběhů zcela zmizela. Gesto potažení směrem ze spodní části displeje nahoru bude od konce tohoto srpna nahrazeno možností klepnout na speciální virtuální samolepku. Po takovém klepnutí bude sledující okamžitě přesměrován na daný web. Tvůrci Instagramu zmíněnou novou funkci intenzivně testovali v průběhu celého letošního léta. V červnu tuto možnost získalo dokonce i několik uživatelů, kteří by kvůli počtu sledujících za normálních okolností neměli nárok na aktivací funkce Swipe Up. Podle vyjádření tvůrců Instagramu samolepky lépe korespondují se způsobem, jakým uživatelé interagují s touto platformou. Díky zavedení samolepek navíc bude možné odpovídat na příběhy, obsahující odkaz na externí web, soukromou zprávou, což v případě funkce Swipe Up nebylo možné.

.