Zavřít reklamu

Po menší odmlce se opět začíná mluvit o herní konzoli PlayStation 5. Tentokrát to ale není v souvislosti s její nedostupností nebo s případnými poruchami. Společnost Sony totiž v Austrálii zcela v tichosti zahájila prodej nové verze této herní konzole. Stejně jako včera bude i část dnešního souhrnu dne věnována Jeffu Bezosovi a jeho společnosti Blue Origin. Tu v poslední době opouští desítky klíčových zaměstnanců. Proč tomu tak je?

Přepracovaná verze konzole PlayStation 5 v Austrálii

Společnost Sony počátkem tohoto týdne zcela v tichosti zahájila – prozatím pouze na území Austrálie – prodej přepracovaného modelu své herní konzole PlayStation 5. Na tuto skutečnost mezi prvními upozornil australský server Press Start. Podle zprávy na zmíněném webu je nová verze PlayStationu sestavena trochu odlišným způsobem a její základna je kromě jiného opatřena speciálním šroubem, který nevyžaduje zacházení se šroubovákem. Okraje šroubu u nové verze PlayStation 5 jsou opatřené vroubky, a šroub tak lze snadno a pohodlně upravovat pouze rukou.

PlayStation 5 novy sroub

Podle serveru Press Start je váha nové verze herní konzole PlayStation 5 zhruba o 300 gramů nižší než u původní varianty, zatím ale není jasné, jakým způsobem se společnosti Sony podařilo této nižší váhy docílit. Aktuální verze PlayStationu 5, která se prodává v Austrálii, nese modelové označení CFI-1102A, zatímco původní verze nesla modelové označení CFI-1000. Podle aktuálně dostupných zpráv je Austrálie prvním regionem, kde došlo k naskladnění tohoto pozměněného modelu. Kromě upravené verze herní konzole PlayStation 5 jako takové nedávno spatřila světlo světa také nová testovací betaverze příslušného softwaru. Součástí této aktualizace je například podpora pro vestavěné reproduktory televizoru, vylepšená funkce rozpoznání rozdílu mezi verzemi her pro PlayStation 4 a PlayStation 5 a několik dalších novinek. Zatím není jasné, kdy se nová verze PlayStation 5 začne šířit i do dalších zemí světa.

Blue Origin opouští na znamení nesouhlasu s Jeffem Bezosem někteří zaměstnanci

Ve včerejším souhrnu dne jsme vás kromě jiného také informovali o tom, že se Jeff Bezos rozhodl podat žalobu na vesmírnou agenturu NASA. Předmětem této žaloby je smlouva, kterou NASA uzavřela s „vesmírnou“ společností SpaceX Elona Muska. V rámci této dohody mělo dojít k vývoji a vybudování nového lunárního modulu. O spoluúčast na výstavbě tohoto modulu měl zájem právě Jeff Bezos se svou společností Blue Origin, NASA ale dala přednost SpaceX, což se Bezosovi nezamlouvá. Bezosovo jednání se ale pro změnu nezamlouvá řadě jeho zaměstnanců z Blue Origin. Nedlouho poté, co se Jeff Bezos podíval do vesmíru, začali společnost Blue Origin opouštět desítky klíčových zaměstnanců. Podle některých zpráv může k dalšímu odlivu zaměstnanců přispět také zmíněná žaloba.

Server CNBC v této souvislosti informoval o tom, že dva z klíčových zaměstnanců, kteří nedlouho po Bezosově letu do vesmíru opustili Blue Origin, přešli ke konkurenčním společnostem, a to k Muskově společnosti SpaceX a k Firefly Aerospace. Bezos se údajně po svém letu snažil motivovat zaměstnance k setrvání ve firmě proplacením bonusu ve výši deseti tisíc dolarů. Za odchodem zaměstnanců Blue Origin údajně stojí jejich nespokojenost s jednáním vrcholového managementu, byrokracií i chováním Jeffa Bezose.

.