Zavřít reklamu

Po menší přestávce bude v našem pravidelném souhrnu spekulací o společnosti Apple opět řeč o nové generaci Apple Watch. Tentokrát se bude jednat o Apple Watch Series 8 a o to, že by se tento model mohl konečně dočkat dlouho spekulované změny po stránce designu. Ve druhé části dnešního souhrnu pak bude řeč o možné vodotěsnosti budoucích iPhonů.

Změna designu Apple Watch Series 8

V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevily zajímavé zprávy, podle kterých by se Apple Watch Series 8 mohly nakonec skutečně dočkat poměrně výrazné změny po stránce designu. Známý leaker Jon Prosser v jednom ze svých nejnovějších videí na platformě YouTube v souvislosti s letošní generací chytrých hodinek od Applu uvedl, že by se mohly dočkat například plochého displeje a výrazně ostřejších hran. Na teorii o tomto designu se kromě Prossera shodují i další leakeři. Apple Watch Series 8 v novém designu by měly být opatřeny skleněnou přední částí a měly by se vyznačovat také o něco vyšší odolností ve srovnání s předchozími modely.

V designu Apple Watch Series 7 k očekávaným výrazným změnám nakonec nedošlo:

Chystá se vodotěsný iPhone?

Smartphony od Applu se alespoň částečné odolnosti vůči vodě dočkaly relativně pozdě. Nyní to ale vypadá, že bychom se možná v budoucnu mohli dočkat vodotěsného, odolnějšího iPhonu. Svědčí o tom nedávno objevené patenty, které si společnost Apple nechala zaregistrovat. Smartphony jsou z pochopitelných důvodů v průběhu svého používání vystavovány řadě rizik. V souvislosti s tím je ve zmíněném patentu například uvedeno, že jsou mobilní zařízení navrhována poslední dobou tak, aby byla čím dál tím robustnější – a přesně tímto směrem se pravděpodobně hodlá v budoucnu vydat i Apple.

Co největší utěsnění iPhonu ale má také svá rizika, která jsou spojená především s rozdílem venkovního tlaku a tlaku uvnitř zařízení. Těmto rizikům chce Apple – soudě podle informací, obsažených ve zmíněném. patentu – dosáhnout implementací senzoru tlaku. Ve chvíli, kdy by byla detekována jakákoliv komplikace v tomto směru, mělo by automaticky dojít k uvolnění těsnosti přístroje a tím pádem také k vyrovnání tlaku. Zmíněný patent tedy naznačuje mimo jiné i to, že by některá z příštích generací iPhonů mohla konečně nabídnout ještě vyšší voděodolnost, případně přímo vodotěsnost. Otázka ovšem je, zda bude patent skutečně aplikován do praxe, a pokud vodotěsný iPhone opravdu spatří světlo světa, zda se v souvislosti s tím bude vztahovat záruka také na případné působení vody.

.