Zavřít reklamu

Hesla patří mezi citlivé údaje, které je zapotřebí uchovávat v co možná největším bezpečí. Vzhledem k tomu, že hesla mají být co nejhůře uhádnutelná, je prakticky nemožné si je pamatovat všechna. Právě pro tyto situace jsou tu aplikace, které můžete využít jako správce hesel.

1Password

1Password patří mezi velmi populární aplikace pro správu hesel. Tento multiplatformní nástroj můžete využít nejen k ukládání a správě hesel, přístupových údajů a dalších citlivých informací, ale také k jejich sdílení, úpravě nebo třeba vytváření spolehlivých a odolných hesel. Kromě toho nabízí aplikace 1Password například také možnost sledování hesel a okamžitého upozornění na jejich případné úniky.

Aplikaci 1Password stáhnete bezplatně zde.

Dashlane

Pro správu a vytváření hesel na vašem Macu můžete využít také aplikaci Dashlane. Dashlane pro Mac nabízí možnost ukládání a správy hesel a dalších citlivých informací, ale také automatické vyplňování přihlašovacích, osobních a platebních údajů, funkci generování bezpečných a spolehlivých hesel a další funkce. Jedná se multiplatformní aplikaci s možností automatické synchronizace napříč všemi vašimi zařízeními včetně Apple Watch, samozřejmostí je i podpory tmavého režimu.

Aplikaci Dashlane stáhnete bezplatně zde.

Bitwarden

Aplikace Bitwarden nabízí možnost ukládání, správy, kontroly a sdílení hesel, přihlašovacích údajů a dalšího podobného obsahu tohoto typu. S pomocí tohoto nástroje můžete také generovat dostatečně dlouhá, silná a odolná hesla pro všechny možné účely. Vaše údaje jsou v aplikaci Bitwarden zabezpečeny za pomoci koncového šifrování, Bitwarden nabízí také automatickou synchronizaci napříč zařízeními nebo třeba automatické vyplňování údajů.

Aplikaci Bitwarden stáhnete bezplatně zde.

Enpass

Aplikace Enpass spolehlivě a bezpečně pojme veškerá vaše hesla, přihlašovací údaje, ale třeba také detaily o platebních kartách nebo soukromé dokumenty či poznámky. Kromě těchto funkcí nabízí Enpass možnost synchronizace přes Wi-Fi, spolupráci s cloudovými službami, možnost generování hesel nebo třeba funkci neustálého monitoringu případných úniků a vyzrazených hesel s možností okamžité změny.

Aplikaci Enpass stáhnete bezplatně zde.

Klíčenka

Naprostá většina správců hesel třetích stran nabízí sice opravdu skvělé funkce, právě kvůli těmto funkcím jsou ale tyto aplikace často zpoplatněné. Pokud hledáte spolehllivý nástroj pro správu, generaci a hlídání hesel, a zároveń za příslušnou aplikaci nechcete platitl, můžete bez obav využít nativní Klíčenku. Její funkce budete mít k dispozici na všech vašich Apple zařízeních, s její pomocí můžete na webu generovat spolehlivá hesla, a Klíčenka nabízí samozřejmě také možnost automatického vyplňování i monitoring případných úniků hesel.

.