Zavřít reklamu

Londýnská společnost Nothing nemá zatím nijak široké portfolio. K jednomu smartphonu dosud nabízela dva modely TWS sluchátek, ke kterým ale včera přibyl třetí. Nothing Ear (2) jsou jasně proti AirPodům Pro 2. generace, stejně jako Galaxy Buds2 Pro Samsungu. V obou případech ale bodují nižší cenou. 

Ear (2) jsou logickým nástupcem prvního modelu, jehož design také úspěšně přebírají. Situace je zde vlastně stejná, jako u AirPodů Pro, u kterých od sebe obě generace rozlišíte jen stěží. Jsou to vlastně jenom detaily, protože veškerá vylepšení se dějí uvnitř. Stejně jako AirPods Pro 2. generace jsou Ear (2) vybavena funkcí aktivního potlačení hluku. Nothing však ve svém řešení přizpůsobuje ANC tvaru ucha uživatele. K dispozici je samozřejmě i režim propustnosti, který má ale v reálném čase upravovat redukci šumu podle prostředí, což dělají i AirPody.

Co se týče kvality zvuku, Nothing přidalo certifikaci Hi-Res Audio a LHDC 5.0, což je zvukový kodek s nízkou latencí, který má prostě jen zajistit lepší zvuk. K dispozici je také 11,6mm měnič a dvoukomorová konstrukce pro lepší kvalitu zvuku a „hladší proudění vzduchu“. Zatím to sice nemůžeme potvrdit, ale zahraniční recenze se vesměs shodují na tom, že AirPody Pro 2. generace hrají pořád lépe. Maximální frekvenční odezva je u obou 20 000 Hz, minimální je u Ear (2) 5 000 Hz, u AirPodů 10 Hz.

Protože jsou Ear (2) určeny jak pro iPhony, tak Android zařízení, logicky nemohou plně využívat přizpůsobení, které Apple nabízí svým AirPodům. V případě použití s iOS zde chybí jak okamžité párování (s Androidem a Windows je ale přítomno rychlé párování), tak automatické přepínání zařízení a bohužel také prostorový zvuk. Na druhou stranu zde najdete alespoň funkci Dual Connection, který připojí sluchátka ke dvěma zařízením současně, osobní zvukový profil a technologie Clear Voice pro lepší kvalitu hovorů. Zmíněné přizpůsobení je pak něco, co AirPody nenabízejí.

Nothing Ear (2) vydrží 4,5 hodiny přehrávání se zapnutým ANC, 6 hodin s vypnutým ANC a spolu s nabíjecím pouzdrem nabízejí 36 hodiny poslechu s vypnutým ANC. V případě AirPodů 2. generace se jedná o hodnoty 5,5 hodiny, 6 hodin a 30 hodin. Obě pouzdra lze dobíjet bezdrátově. Novinka nabízí Bluetooth 5.3, řešení Applu jen Bluetooth 5. Jenže přímo na stránkách společnosti koupíte Nothing Ear (2) za 3 699 Kč, kdežto AirPody 2. generace Applu stojí 2x tolik, a to 7 290 Kč. 

.